Muğla’da zeytinlik ve ormanlık alandaki yangınlara 6 tutuklama-haberi

Akdeniz ve Ege şeridini kasıp kavuran orman yangınlarında 9’uncu güne girildi. Antalya, Muğla ve Aydın başta olmak üzere yangınların çıktığı bölgelerde ugras canhıraş şekilde sürüyor.28 Temmuz’da bu yana çıkan 192 yangından 180’i denetim altına alındı. Alevlerle ugras sürerken yangınlara neden var olan şüphelilerde tek tek tespit edilerek yakalanıyor.

KAÇARKEN YAKALANDILAR

Peş peşe çıkan yangınlarla alakalı Milas’a bağlı Ekindere Mahallesi’ndeki yangınla alakalı zaptiye Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Yangının derhal peşinden İzmir istikametine kaçtığı için dört şüpheli, güvenlik güçlerinin çalışmasıyla İzmir girişinde yakalandı.

3’Ü TUTUKLANDI

Milas zaptiye Karakol Komutanlığı’na bağlı Selimiye Karakol Komutanlığı’na kazançlan şüpheliler, burada tek araya toplanan vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. İşlemlerin derhal peşinden Bir gün evvel Milas Adliyesi’ne derhal sevk edilen kundaklama şüphelilerinden 3’ü derhal sevk edildikleri adliyede tutuklanıp, cezaevine gönderildi. başka kuşkulu ise adli kontrolle hür bırakıldı.

BODRUM’DAKİ YANGINA üç TUTUKLAMA

Muğla’nın Bodrum kazasinda ise Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü tahkikat kapsamında Mumcular Mahallesi’ndeki ormanlık alanda geçen üç Ağustos’ta çıkan ve tek dönümlük alanı küle çeviren yangınla alakalı üç kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin otomobilden sigara izmariti atarak yangına neden oldukları belirlendi. Jandarmadaki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen şüpheliler, tedbirsizlik neticesi yangına neden olmak suçundan tutuklandı.

Manavgat'taki yangını 12 yaşında olan tek çocuğun çıkardığı alana çıktı

Manavgat’taki yangını 12 yaşında olan tek çocuğun çıkardığı alana çıktı

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir