‘Motorcu dostu bariyer’e 1 metre kala ölüme gittiler-haberi

Ankara’da hususi tek şirkette çalışan 1,5 senelik evli Hüseyin Sinan Turan ve Ayşenur Turan çifti, sektör bugünü motosikletle dolaşmak amaciyla Kızılcahamam kazasina gitti.

Dönüşte Hüseyin Sinan Turan’ın kullandığı motosiklet, D-100 kara yolunun Kargasekmez mevkisinde sürücüsünün kontrolünden çıkarak kaydı.

Turan çifti taraf yatan motosikletle birlikte virajın başladığı noktada bariyerlerin altından geçerek şarampole yuvarlandı.

Motosiklet parçalanırken, Hüseyin Sinan Turan ve eşi Ayşenur Turan, olay yerinde hayatını kaybetti.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİLER

Turan çiftinin cenazesi, Bir gün evvel Ankara’da Ahmet Efendi Camisine getirildi. Cenazeye çiftin yakınları ve arkadaşları katıldı.

Motosiklet tutkunu çiftin cenazesi, öğle namazının derhal peşinden kılınan cenaze namazı sonrası Karşıyaka kabirliğinde toprağa verildi.

Bu arada, talihsiz kaza yerindeki virajda tek metre sonra, kayıp devrilen motosikletlerin alttan geçmesini engellemek amaciyla yapılan ‘motorcu arkadaşı bariyer’in başladığı alana çıktı.

‘1 METRE uzunca OLSAYDI KURTULABİLİRLERDİ’

Çiftin arkadaşı Emrah Çetin, “Sinan ile takriben 8 senedir aynı iş yerinde çalışıyordu. İkisi de motor kullanmayı, spor yapmayı çok severlerdi. tek şekilde tanıştırdık ve evlendiler. sema iyi olduğu zamanlar oraya gezmeye giderlerdi. Motor ile virajı alamayıp talihsiz kaza yapmışlar. Hani belki motorcu arkadaşı bariyerler tek metre dahada uzunca olsaydı belki kurtulabilirlerdi. Ama olmadı. İkisini de kaybettik. Çok üzgünüz” dedi.

Sinan Turan’ın arkadaşı Birol Selvi ise, arkadaşına motosiklet kullanmayı bırakması ile alakalı ikazlarda bulunduklarını ifade ederek, “Motor kullanmayı çok severdi. Resmen aşıktı motora. Biz arkadaşları olarak çok söyledik. Motor kullanmayı da bırakmasını istiyorduk aslında. Ama olmadı. Eşi de motor kullanmayı çok severdi. Birbirleriyle çok uyumlulardı. Hafta sonlarını boş geçmezlerdi. devamlı tek yerlere giderlerdi. Allah rahmet eylesin, ikisinin de mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.