Milli yüzücü Şahika Ercümen rekor kırdı-haberi

Ercümen, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, yarışma süresince tek rekor dahada kırmayı hedeflediğini belirterek, şunları söyledi:

“Salgından dolayı uzunca müddettir yarışmalar iptal ediliyordu. bendeniz de istediğim antrenmanları yapamamıştım. 2021 yaz sezonuna hazırlık amaciyla Mısır’ın Dahab bölgesine geldim ama kapanmadan dolayı dalışlar yasaklandı ve çalışmalar durdu. Buraya yakın tek bölge var olan Sharm El Sheikh’de hayat Kupası vardı ama bendeniz en nihayet iki sene evvel yarışabilmiştim ve yarışmaya kendimi hazır hissetmiyordum. Yarışanlara hususi müsaadeyle dalma hakkı verildi durum bunun benzeri olunca dalabilmek amaciyla kendimi hayat Kupası’nda yarışırken buldum. Bu şartlarda elimden gelenin en iyi olanini yapabilmek amaciyla daldım. İyki de katılmışım, bu erken ülkemiz Rekoru kırdık.

Benim hedefim bu sene hayat Rekoru kırmak olduğu amaciyla hedeflerim dahada büyük. yarışma süresince da derecelerimi geliştirmek istiyorum. Ne civarindan antrenmansız olsam da sezona iyi tek başlangıç yaptığım amaciyla mutluyum.”

Dünya hür Dalış Kupası 15 Mayıs Cumartesi bugünü sona erecek.

  • Şahika Ercümen
  • Yüzme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir