Milli Saraylar’a bağlı müzelere giriş ücretleri yeniden belirlendi-haberi

Müze, saray ve benzeyen tarihi, kültürel mekanlara giriş ücretleri tekrar belirlendi. tertemiz bilet ücretleri tek Mayıs itibarıyla uygulanacak. İslam Medeniyetleri Müzesi’nin bilet ücretleri ise 5 Mayıs’tan bu yana olabilitesi çok olacak. yolcu acentaları mevzubahis müze ve benzeyen yerlere aylık veyahut senelik rezervasyon yaptırabilecek, indirimli bilet alabilecek.

MİLLİ SARAYLAR’DA MÜZEKART

Düzenlemeye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ulusal Saraylar İdaresi Başkanlığı arasında yapılan anlasma gereği ulusal Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı saray, müze, köşk, kasır ve tarihi fabrikalarda Müze Kart da olabilitesi çok olacak.

Topkapı Sarayı’nda Müze Kart ile Museum Pass ülkemiz ve Museum Pass İstanbul kartları olabilitesi çok kılınırken Harem ve Aya İrini bölümü kapsam dışında bırakıldı.

Dolmabahçe Sarayı’nda ise Selamlık bölümünün dışındaki mekanlarda Müze Kart’ın olabilitesi çok olduğu açıklandı.

YABANCI VE TÜRK VATANDAŞLAR İÇİN farkli FİYAT

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalar amaciyla için giriş ücretler, türk mali ziyaretçi, yabancı ziyaretçi ve indirimli fiyatlar şeklinde belirlendi.

Düzenlemeye göre Dolmabahçe Sarayı’na giriş ücreti Türk ziyaretçiler 100, yabancı ziyaretçiler ise 300 lira, Topkapı Sarayı kombine bilet amaciyla Türkler 100, yabancılar 320 Lira ödeyecek.

Diğer saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalar amaciyla ise fiyatlar 10 Lira ile 350 Lira arasında değişecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.