Milli Eğitim Bakanı’ndan yüz yüze eğitim ve PCR testi açıklaması-haberi

Milli Eğitim Bakanı Özer, katıldığı canlı yayında eğitim gündemine ait sualleri yanıtladı.

Bakan Özer, “5 Haziran’da yapılacak LGS’de 2021 seneye göre hiçbir farklık olmayacak. hemide Sual ayni vakitte da süreyle alakalı farklık yok” dedi.

“NEGATİF TEST neticenini ALMADAN OKULA DÖNMEYECEKLER”

Bakan, PCR testiyle alakalı şunları söyledi:

* sağlık Bakanlığı tertemiz kararlar açıkladı. olay sayısı iki de olsa, üç de olsa surat yüze eğitime hiçbir sınıfta ara verilmeyecek.

* Testi müspet çıkan öğretmen ve öğrencilerimiz kendisi kendilerini izole edecekler ve 7 vakit ardindan okula art dönecekler.

* 5 vakit ardindan rastgele tek semptom da göstermiyorsa testi negatif çıkması vaziyetinde okula dönecekler.

* Öğretmen ve öğrenciler, PCR testi yaptırdıktan ardindan 6-7 saat bekliyorlar. Bu müddette negatif test neticenini almadan okula dönmeyecekler. Onun kararını net olarak koymamız lazım.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Bir buçuk sene aradan ardindan 6 Eylül’de surat yüze eğitime başlamanın alınan en mühim kararlardan biri olduğunu belirten Özer, “Salgından en çok etkilenen eğitim oldu. En varlıklı dijital platformları kullansanız dahi surat yüze eğitimin yerini hiçbir şey alamaz. Bunu bütün cemiyet gördü” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin surat yüze eğitimde hatri sayilir büyüklükte çaba verdiklerini belirten Özer, aşılanma oranlarının da ülkemiz ortalamasının çok üzerinde olduğunu sözlerine ekledi.

Ayrıca, bakanimiz Özer, 2022 seneninde da öğretmen ataması yapacaklarını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.