MHP’nin 3 Mayıs’ı Milliyetçiler Günü olarak kutlamasının ardından tüm gözlerin çevrildiği Bahçeli’den açıklama geldi-haberi

1945 yılından beri her sene üç Mayıs tarihi, Türkçülük bugünü olarak kutlanıyor. bu erken de ulusalci devinim Partisi’nin resmi Twitter hesabından hususi tek paylaşım yapılmıştı.

TÜRK ADININ GEÇMEMESİ ELEŞTİRİLMİŞTİ

Günün anlam ve önemine binaen hazırlanan paylaşımda, Türkçülük İsiminin geçmeden Yalnızca “3 Mayıs Milliyetçiler bugünü kutsal Olsun” ifadelerinin yer alması kullanıcılardan reaksiyon görmüştü. üç Mayıs’ın “Türkçülük” bugünü olduğunu belirten ve bu isimle kutlanması gerektiğini belirten takipçiler, paylaştıkları mesajlarla bu konudaki rahatsızlıklarını dile getirmişti.

BAHÇELİ’DEN ileti GELDİ

Bu izahın derhal peşinden MHP öncüsü Bahçeli’nin nasıl tek İzah yapacağı ise heyecan konusu olmuştu. Çok geçmeden Bahçeli, Twitter hesabından üç Mayıs Türkçülük bugünü amaciyla tek sıra ileti yayınladı. Bahçeli mesajında, “77 sene önce, Türk milletinin sağduyusunun mümtaz örneklerini sergileyerek; ulusal kültürümüze, inançlarımıza ve değerlerimize baz alinarak saldırılara karşı ulusal muhalefeti başlatan ve demokrasi meşalesi yakan Türkçü kahramanları rahmetle ve şükranla yad ediyorum. Aralarında Merhum Başbuğumuz Türkeş Bey’in ve Merhum Atsız’ın da bulunduğu dava insanlarımızın emanetleri emanetimiz, ilkeleri ilkemizdir. üç Mayıs, aynı zamanda ulusalci Türk gençliğinin haysiyetli mücadelesi olarak ulusal hafızada gururla taşınacaktır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin Twitter hesabından yaptığı izahlar şu şekilde:

“Yakın tarihin nirengi noktalarından; fikir, politika ve ugras müktesebatımızın mihenk taşlarından biri var olan üç Mayıs 1944 olayları, Türk gençliğinin zulme direnişiyle taçlanmış, zulmete alan okumasıyla anlam kazanmıştır. Nitekim bu tarih ödün vermeyen iradenin günüdür.

“3 MAYIS DAYATMAYA VE YOZLAŞMAYA REDDİYEDİR”

3 Mayıs birliğe ve beraberliğe çağrı, dayatmaya ve yozlaşmaya reddiyedir. Türk gençliğinin canlı umutlarının fiiliyata dökülmesi, heyecan ve hedeflerinin haklı tek eyleme dönüşmesidir.

77 sene önce, haksızlık karşısında eğilmeyen Türkçü kahramanlar envaı tür işkence ve işkence karşısında yılmamıştır. Bu sivil ve demokratik tepki, bu yasal ve ulusal duruş inançlarımızdan gücünü alarak müessiriyetini her vakit korumuş, bundan ardindan da koruyacaktır.

“MİLLİYETÇİ TÜRK GENÇLİĞİNİN DİRİLİŞİDİR”

3 Mayıs 1944 olayları vesilesiyle görülmüştür ki, şahsiyetini davasının onuruyla bütünleştirmiş, varlığını Türklüğünün bekasıyla perçinlemiş tek dava ve düşünce insanı hiçbir baskı ve şiddete boyun eğmeyecektir. üç Mayıs esasen ulusalci Türk gençliğinin diriliş ve uyanışıdır.

3 Mayıs’ın ruhunu algı edemeyen devşirilmiş isimlerin buldukları her fırsatta istismara kalkışmaları, bu suretle çalıntı kimlik ve unvan kullanarak kutuplaşmaları kışkırtan ajan provokatörlüğe talip ve teşne olmaları esef ve kaygı veren tek halin ağlatısal yansımasıdır.

“OYUNLARI HİÇBİR vakit TUTMAMIŞTIR”

Kutlu davamıza tuzak kurmak amaciyla maşa benzeri kullanılan, aramıza sızdırılan, bununla birlikte uzaktan kumanda edilen işbirlikçilerin her defasinda üç Mayıs çevreninde karmaşa ve kargaşa yaratma sinsilikleri bugüne civarindan gözlemlenmiştir. Ama bu oyun Katiyen da tutmamıştır.

“KİRLİ YÜZLERİN TEZGAHI ÇOKTAN BOZULDU”

3 Mayıs’ın Yalnızca zarfına bakan, mazrufunu okumaktan aciz var olan ilkel ve itibarsız fesat odaklarının, ne Türklüğümüzü, ne Türkçülüğümüzü, ne de milliyetçiliğimizi sorgulamaya hakları vardır. Neye ve kime hizmet ettikleri belli var olan kirli yüzlerin tezgahı çoktan bozulmuştur.”

MHP'nin 'Türkçülük Günü'nü, 'Milliyetçiler Günü' olarak kutlaması yasamsal medyayı karıştırdı

MHP’nin “Türkçülük Günü”nü, “Milliyetçiler Günü” olarak kutlaması yasamsal medyayı karıştırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir