Mevlüt Çavuşoğlu ve Fahrettin Koca, Rusya’ya gidiyor! Ziyaretin amacı Türkiye’nin lokomotif sektörünü mutlu edecek-haberi

Dün Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosluğu tertemiz yapı açılış merasimine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Rusya resmi tek ziyaret gerçekleştireceklerinin haberini vermişti. Bu ziyaretin yapılış nedeni de alana çıktı.

Çavuşoğlu ve Koca’nın ziyaretinde iki memleket ağırbaşlı konuları ele alınacak. Bu kapsamda, ziyarette, Üst Düzey İş Birliği Konseyi Toplantısı’nın tertemiz tarihi ve bu toplantıya hazırlık çalışmaları konuşulacak. başka tek mevzu başlığı ise Sputnik-V aşısının tedariki ve Rus turistlerin Türkiye’ye geliş tarihi masaya yatırılacak.

RUS AŞISININ İLK SEVKİYATI BU AY

Öte istikametten bakanimiz Koca, Rus aşısının tedarikine ait yaptığı açıklamada, “Sputnik-V aşısının aciliyetli kullanım onayı verildi. Bu aşı da en kısa vakitte kullanıma başlanacak. 6 ayda 50 milyon doz aşı teslim edilmesi ve evvel sevkiyatın bu ay gerçekleşmesi beklenmekte. Haziran sonuna civarindan 30 milyon doz olarak teslim edilecek” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir