Metin Öztürk: Bizim 200 milyon liralık kaynağımız hazır-haberi

Galatasaray’da 29 Mayıs’ta yapılacak var olan başkanlık seçimlerinde aday var olan yazi Öztürk, Demirören havadis Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulundu. seçenek öncesi listeyi oluşturduklarını söyleyen Öztürk, “Seçim, 29 Mayıs’ta. 7 Mayıs’a civarindan listelerin verilmesi gerekiyor. Biz 44 kişilik listemizi hazırladık. Gönlümüz, takımımız şampiyon olsun, keyif içinde kolları sıvayalım, Kemerburgaz’dan başlayarak bütün projelerimizi yasama geçirelim. Galatasaray’da anne renk kırmızıdır her zaman. seçenek kurasında Kırmızı’yı çekmek isterim. sıhhatli koşullar altında tek seçenek gerçekleştirmek mühim olan. dahada sonrasında kollarımızı sıvayalım, işe başlayalım” diye konuştu. 

“ARA SEÇİMLERİN HEP BİR negatiflik YAŞATTIĞINI dahada ÖNCE DENEYİMLEDİK”

Pandemi döneminde başkanlık amaciyla dahada iyi tek hazırlık zamani geçirdiklerini söyleyen yazi Öztürk, “Ara seçimlerin hep tek negatiflik yaşattığını dahada evvel deneyimledik. 2021 Mayıs demiştik. iki sene evvel yola çıkmamış olmamızın sebebi, problemleri iyi analiz etmekti. Galatasaray’ın ve Türk futbolunun ahenk gösteren ücret problemleri var. 2018’deki sorunların üstüne şu anda tek de salgın hastalık var. Bu hayat futbolunu menfi istikamette etkiledi. Bu süreçte onları da analiz ve nasıl tertemiz gelirler yaratabiliriz, başarılarımızı nasıl kalıcı vaziyete getirebiliriz diye düşünme fırsatımız da oldu. Bu bizim amaciyla iyi tek hazırlık zamani oldu” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Burak Yılmaz, Enes Ünal… ulusal yıldızlarımız onuncu hafta neler yaptı?

“İKİ ADAYLI SEÇİMLERE KARŞIYIM”

Başkanlık seçimlerinde aday sayısının çok olmasının zenginlik olduğunu söyleyen Öztürk, “Ben iki adaylı seçimlere karşıyım. Alternatifsizlik, sizi tek taraf olmaya itiyor. Biz duygularla değil bu ortamda akılla devinim etmek zorundayız. Bundan evvel sayın Mustafa Cengiz seçildiğinde, Dursun Özbek’e reaksiyon duyanlar, ‘o olmasın da kim olursa olsun’ diyerek oy kullandılar. Zati yaptıkları seçimin ne civarindan yanlış olduğu dört aylık süreçte gözüktü. Sayın Mustafa Cengiz, ocakta ayındaki ekibinin yarısını mayıs ayında listesine almadı. Almadığına göre kendince yanlış tek liste yapmıştı” şeklinde konuştu.

“ŞU ANDA HAVUZ BANA GÖRE BİR BATAKLIK”

Kulübün içinde bulunduğu vaziyeti ahenk gösteren ücret tek bataklık olarak nitelendiren yazi Öztürk, “İki sene ardindan Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın ödemesi gelecek. Biz, tek anlaşma yaptık. Kredi borcumuzu ödemek adina tekrar kitir kazanç aldık. Çocukken öğretilen tek havuz problemi vardır. 100 metreküp su girer, 200 metre küp su çıkarsa o vakit siz yüzmezsiniz yürümeye başlarsınız. Şu anda havuz ne yüzülecek ne yürünecek havuz değil, bana kalırsa bataklık” dedi.

İlgili Haberler
Flaş gelişme! Salih Özcan’dan tasima açıklaması

“4 adet YENİ yasamsal TESİS YAPACAĞIZ”

Ekip olarak net projeler yasama geçireceklerini söyleyen yazi Öztürk, “Biz hemide üyelerimizle ayni vakitte da taraftarlarımızla alakalı net projelerimizle geliyoruz. Üyelerimizin kullanacağı tek yasamsal tesis Kalamış’ta. Bizim dönemimizde Kalamış, Galatasaray Adası, Taçspor, Atlı Spor Tesisleri, şu vakit stadımızın olduğu yer, Kemerburgaz’daki arazi ve Florya’da toplaminda 7 adet yasamsal tesis üyelerimize hizmet edecek. Galatasaray adamızı tek sonraki sene hizmete açacağız. Stadımızda 500 metre kare alanı üyelerimizin vakit geçirebileceği tek alana dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“LÜKS ARAÇLARLA GEZİP TARAFTARIN 100 LİRASINA GÖZ DİKMEK BİZİM TARZIMIZ DEĞİL”

Kulübün Parasal vaziyeti perişan olduğunda taraftardan tek beklenti içerisine girmesinin doğru olmadığını belirten yazi Öztürk, “Taraftardan hep tribüne gel, yer al diye bekledik. Mağazalara git, mahsul al. Bizden öncekiler takimi perişan yönetti, kazanç bitti, benden evvelki hırsızdı, biz burada canla başla çalışıyoruz, bağış yap, diye bekledik. Bu kurgu ile vicdanen huzurlu olamazsınız. Lüks araçlarla gezip taraftarın 100 lirasına göz dikip bağış istemek bizim tarzımız değil. Şu anda hazırlattığımız tek dijital uygulama ile Galatasaray passolig sahibi var olan her biri alışverişlerinde hemide indirim alacaklar ayni vakitte da topladıkları puanlar ile belki de tribündeki koltuklarını bedavaya alacaklar. Galatasaray’ın anlık kazanç ihtiyacı var. Çok gerekirse 20-30 iş adamı tek araya geliriz, o parayı bağış olarak aramızda toplar ve kulübe hibe ederiz” şeklinde konuştu.

“KEMERBURGAZ’A 8 AYDA dört adet idman SAHASI YAPACAĞIZ”

Kemerburgaz arazisi amaciyla de projelerinin hazır olduğunu söyleyen Öztürk, “Kemerburgaz’a 8 ayda dört adet idman sahası ve dinlenme tesisi yapacağız. Biz bunu yaptığımızda Florya boşa çıkacak. Florya, şu anda takımımızın idman ihtiyaçlarını karşılayamıyor. genel kurulun onayından ardindan ve Kemerburgaz’ın idman yapılabilir vaziyete gelmesinden ardindan Florya’yı devlete vereceğiz. Oradan gelen parayla nema olusturan borçların takriben yarısından kurtulmuş olacağız. İnşaata mevzu alan dışında Florya’da 20 dönüm alan Daha 2049’a civarindan Galatasaray’ın kullanımında. İnşaattan ardindan da Florya’da bayrağımız dalgalanacak, varlığımız ayni ritimde devam edecek. Stadın ad hakkı anlaşmasını 5 senelik yapacağız. Şu anda üç adet beynelmilel firma ile görüşüyoruz. Seçildikten ardindan başka adayların önerdiği firmaları da alıp takim televizyonunda naklen tek ihale ile Galatasaray amaciyla en avantajlıyı seçip açıklayacağız” 

“AĞIR SAĞLIK SORUNLARI var olan BİRİSİNİN GALATASARAY’I YÖNETMESİ SAKINCALI”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in sağlık problemleri dolayısıyla sarı-kırmızılı kulüpte başkanlığı fiilen yürütmesini doğru bulmadığını ifade eden Öztürk, “Başkanın hatri sayilir büyüklükte tek sağlık meselesi yaşadığı ve özveri içinde olduğu aşikar. Burada birinci yanlış, başkanın özveri diye sunduğu şey Galatasaray’ı sıkıntıya sokan tek yaklaşım. Zira bu civarindan ağır sağlık problemleri var olan birisinin Galatasaray’ı yönetmesi sakıncalı. kendisinin şirketinizde bunu yapmaya çalışırsınız, bunun isimi özveridir ama bu civarindan hatri sayilir büyüklükte tek camiayı yönetirken yapacağınız yanlislar bu yönetim gittikten ardindan da Galatasaray’ı taahhüt altına sokar. bendeniz başkanımızı çok seviyorum. Hiçbir saygısızlık yapmadım ve haddimi de aşmak istemiyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler
Galatasaray haberi: Onyekuru parasına Halil Dervişoğlu & Gedson Fernandes

“BİZ HAZIRIZ”

reis olması vaziyetinde evvel etapta 200 milyon liralık tek kasa kolaylığı yaratacaklarını söyleyen Öztürk, “240 milyon Lira aciliyetli ödenecek kazanç var deniliyor. 240 milyon Lira ise biz hazırız ama benim korkum evvel üç ay içinde belki de 500 milyon Lira tek kaynak bulmamız gerekecek. Bizim 200 milyon liramız hazır. görünen o ki, bizim 29 Mayıs’a civarindan dahada çok çalışıp burayı yüzdürebilmemiz amaciyla tertemiz mali kaynaklar bulmamız gerek. İnşallah şampiyon oluruz eğer olamazsak Şampiyonlar Ligi geliri de gidecek. öyleyse oradan doğan 300 milyon liralık boşluğu da kapatmak gerekecek. İlk üç ayda minimum 200 milyon liraya, yakın planda ise 500 milyon liraya gereksinim var. Biz bunun için hazırız” dedi.

  • başkan adayı

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir