Metin Öztürk: Biz Terimci, Öztürkçü, Elmasçı değiliz, biz olsak olsak Atatürkçü oluruz-haberi

Galatasaray’da 19 Haziran’da yapılacak başkanlık seçimi öncesi reis adayı Metin Öztürk, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği azaları ile Ankara endüstri Odası Meclis salonunda tek araya geldi.

Metin Öztürk’ün yaptığı açıklamalardan satır başları:

“BİZ 6 YIL İÇİN GELİYORUZ, üç YIL İÇİN DEĞİL”

“19 Haziran’daki seçenek değişik tek önem taşıyor. nihayet iki senesi hemide hayat hemide ülkemiz korona virüs ile mücadelede geçirdi. Bu en çok hasarı da Galatasaray’ımız aldı. 2019 yılındaki mali genel kurulda İbra-ibrasızlık aslında tüzüklerin, kanunların ve kuralların ne civarindan mühim olduğunu gündeme getirdi. Bugüne civarindan kulübümüz üç bin ila dört bin kişi ile oy kullanır, 300-400 kişiyle mali genel kurullarını yapardı. Sayımız artıkça mali genel kurullar, ibra ve ibrasılzıktan ardindan iyice tek karmaşa ve karmasa haline geldi. En nihayet Mustafa Cengiz yönetimini, karşı listede olamama karşın kendisinin Galatasaraylılık duruşum amaciyla ibra etmiştim. 2019 mart ayında. Benim arkadaşlarımdan ibra etmeyenlerde oldu. Bunlar çok normaldir. Biz bu konuya iş insanı vizyonu ile bakıyoruz. Önce bizim tek rehabilite etmemiz gerekiyor. nihayet iki senede mali genel kurulları yapmadık. Bunda en mühim mevzu pandemi. Bu dönemde 800 arkadaşımız aza oldu. Bunların hiçbir kusuru yok. Benimde aza yaptırdıklarım var. ama tek mali genel heyet geçirmedikleri amaciyla tek tereddüt oluşuyor. Bunlar yarın mahkeme kapılarına gidebilir, bu haziranda oldukları için. Biz 6 sene amaciyla geliyoruz, üç sene amaciyla değil”

“4 adet idman SAHASINI KENDİMİZ YAPTIRACAĞIZ”

Taahhüt ettikleri her şeye başlayacaklarını belirten Öztürk, “En ehemmiyetlisi Kemerburgaz. Sponsor olmak isteyen, oraya ismini saglamak istek eden tek çok firma, kuruluş ve kişi var. Ama şunu söylüyoruz. Bunlar genel heyet iznine tabii. Baktık ki genel kurulda sıkıntı yaşanıyor en azından dört adet idman sahasını kendimiz yapacağız. Bunu yapmazsanız o Florya’daki katma değeri yakalayamazsınız. Önce Kemerburgaz’a geçeceksiniz ardindan Florya’yı Emlak ev ile değerlendireceksiniz. Bu tek satış operasyonu değil. İnşaat hakkı Zati şuan Yalnızca spor alanı olarak. Oradan istikbal 100 milyon dolarlık kaynak ki, orada bayrağımızı dalgalandırmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Oradan istikbal kaynak, stadın ad sponsorluğu hakkını bunlar kısa müddette borçların yarısının ödenmesi şansını sağlıyor. Ama en ehemmiyetlisi bu erken bankalar karşısına oturduğunuzda tek futbolcu transferinde içerideki huzuru görmek ister. üç sene içinde vaat ettiklerimizin yüzde 80’nini tek sene içinde yapacağız” açıklamasında bulundu.

“NİYETLER BAŞKA GERÇEKLER BAŞKA BİR ŞEYDİR”

Galatasaray’ın takim kaynaklarını beklemesi vaziyetinde 20 Temmuz’daki maça altyapı ile çıkmak vaziyetinde kalacağını belirten reis Adayı Öztürk, “Bankalar birliği nedeni ile kasa kolaylığı işinin olmayacağı söyleniyor. İsterseniz, istem koyarsanız onu da yaparsınız. bu erken Yalnızca kulübün kendisinin kaynaklarını beklerseniz, Başka bir deyişle yayıncı kuruluştan istikbal parayı, Şampiyonlar Ligi’ne kalırsanız oradan istikbal parayı, o vakit paf takımı ile 20 Temmuzda ki maça çıkarsınız. Zira 12 futbolcumuz yok. Niyetler başka gerçekler başka tek şeydir. bu erken söylemesi hoş değil ama kulübün ahenk gösteren ücret ortamında kaynakları dışında Ağustos’a civarindan 373 milyon Lira para ek paraya ihtiyacı var. Bunu koyabilecek ekibi dile getirmek istemiyorum. güç tek soru. Arayan 5-10 saniyede bulur” açıklamasında bulundu.

“FATİH TERİM BİZİM DEĞERİMİZ”

Üyelerden gelen, seçilmeleri vaziyette fatih terim hocam ile yola ayni ritimde devam edip etmeyecekleri suali üstüne yazi Öztürk, “Tüm röportajlarımızda şunu söylüyoruz. Biz Terimci, Öztürkçü, Elmasçı değiliz. Biz olsak olsak Atatürkçü oluruz. üç hafta ardindan maça çıkacaksanız Galatasaray’ın ayarları ile oynamamak lazım. Başka bir deyişle eldeki oyucuyu da gidecek oyuncuyu da fatih terim hocam biliyor. Ayrı olarak fatih terim hocam bizim tek değerimiz. Bizim dönemimizde bundan evvelki yapılan hatalara düşmeyeceğiz” Cevabını verdi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir