Meteoroloji’den kar ve yağmur uyarısı-haberi

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nün ilerleyen günlere değin yayınladığı sema vaziyeti tahminlerine göre bu erken yurdun hatri sayilir büyüklükte tek bölümünde kar ve yağmur kendini gösterecek. Yağış bekleyen bölgelerde ise havanın çok bulutlu olması bekleniyor. sema sıcaklıklarında iki vakit içinde hatri sayilir büyüklükte tek farklık beklenmezken hafta sonu sıcaklıkların artışa geçmesi bekleniyor.

UYARILAR  SÜRÜYOR
Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, batı Karadeniz’in dahil kesimleri, ortada Karadeniz, doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun şimal ve doğusu ile Muğla, Konya, Sinop, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor.

Yağışların, Trakya ve kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun şimal ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan başka yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz’in dahil ve çok kesimleri ile doğu Anadolu’da çok kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ rizikosu bulunmaktadır. Kuzey, dahil ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.