Meteoroloji’den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı! Bu sefer çok fena vuracak-haberi

Türkiye’de beklenen sıcak havalar tek türlü gelmedi. özellikle İstanbul ve etraflarında tesirli var olan yağışlar, vatandaşlara güç anlar yaşattı. Önümüzdeki günlerde sıcak sema bekleyen vatandaşlara tekrar menfi tek haber geldi. Meteoroloji genel Müdürlüğü, nihayet sema tahminlerinde kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Müdürlük tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre, yarın ülkenin kuzey, dahil ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara, İç Ege, batı Akdeniz‘in dahil kesimleri, İç Anadolu‘nun batısı ve batı Karadeniz’in dahil kesimleri ile Zonguldak ve Düzce çevrelerinin mahalli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanaklı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği olasılık ediliyor.

YER YER KUVVETLİ OLACAK

Yağışların, yarın öğle saatlerinden ardindan Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Eskişehir ve Bolu çevreleri ile Ankara’nın şimal ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması öngörülüyor.

HAVA SICAKLIKLARINDA DEĞİŞİKLİK YOK

Hava sıcaklığında mühim tek farklık olmayacağı, kuzey, dahil ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği olasılık ediliyor. Rüzgarın, çoklukla şimal ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde cenup ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra ortada kuvvette esmesi bekleniyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / Ayşe Böcüoğlu Bodur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir