Mesut Özil’den ihtiyaç sahipleri için 100 bin euro-haberi

Dünyanın en bilinen futbolcularından mutlu Özil, futbol dünyasındaki başarılarının yanı sıra gereksinim sahipleri amaciyla yaptığı yardımlarıyla da adından laf ettirmeye ayni ritimde devam ediyor. Türk Kızılay’ın çalışmalarını yakından izleyen ve devamlı destekleyen Özil, bu sefer de Kızılay’ın “Ramazan Bereketini Paylaşan bütün Kalplere Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla yürütülen kampanyasına 100 bin avro bağışladı. Özil’in bağışı Türk Kızılay’ın düzen ettiği “Dayanışma ve Teşekkür” programında açıklandı. Aynı programda hayırsever vatandaşlar Kızılay’a 6 saat içinde 51.1 milyon Lira bağış yapmıştı.

128 bin kişi faydalanacak

Özil’in yaptığı bağıştan 128 bin ihtiyaci var olan faydalanacak. Bu destek sayesinde Türkiye’de 2800 adet, Endonezya’da 1000 adet, Bangladeş Arakan’daki sığınmacı kamplarında 750 adet Ramazan besin kolisi dağıtılacak. İdlib’teki yetimhanelerde ve Somali Mogadişu’da 30 vakit süresince iftar yemeği verilecek. Özil’in yaptığı bağışla çocuklar amaciyla oyuncak da dağıtılacak. 

Türk Kızılay genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Ülkemiz başta olmak üzere Somali’den Suriye’ye on binlerce insanın yüzünü güldüren, gururumuz Özil, Türk Kızılay’ın iyilik çemberini her sene büyütüyor. Yaptığı bağışlar sayesinde aşevlerinde binlerce insanımız yarar gördü, besin kolisi gönderilen binlerce gereksinim sahibinin yüzleri güldü… Her sene olduğu benzeri Özil benzeri nice hayırsever kahramanlarımızı, iyi insanlarımızı bu Ramazan’da gereksinim sahiplerinin yanında olmaya, onların sevinci ve umudu olmaya çağrı ediyoruz” dedi. 

  • Fenerbahçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir