Meme kanseri ile savaşta umut veren haber: “AstraZeneca ilacı kemoterapiye oranla daha başarılı”-haberi

İngiltere merkezli AstraZeneca ilaç firması, meme kanseri ilacıyla alakalı tertemiz araştırmaları yayınlarken, tertemiz tek rehabilitasyon ihtimali müjdesi verdi.

Daha evvel yaptığı corona virüsü aşısıyla da adından laf ettiren firma, meme kanseri ilacıyla alakalı tertemiz tek çalışmanın hastalığın en ileri aşamasına geçen kişilerde dahi tümörün ilerleme rizikonunu yarı yarıya azalttığını ve en yaygın olarak teşhis edilen kanserlerden biri amaciyla tertemiz tek rehabilitasyon ihtimali sunduğunu vurguladı.

AstraZeneca ve Japon Daiichi Sankyo Co., ilaç üreticilerinin ortaklaşa geliştirdiği Enhertu adli ilacın, araştırmaya katılan kişilerde, hastalığın ilerlemesini vasati 9,9 ay, kemoterapi verilenlerde ise 5,1 ay azalttığını alana çıkardı.

ÖLÜM RİSKİNİ KEMOTERAPİYE ORANLA AZALTIYOR

Yapılan araştırmalarda, ilaç Ayrı olarak vefat rizikonunu kemoterapiye mukayese et yüzde 36 oranında azalttığı da belirlendi.

Enhertu adli ilacın, kanser hücrelerinin yüzeyinde bulunabilen HER2 isimi verilen tek tür reseptörü hedefleyerek ve bölgeye saklı ama kuvvetli tek kemoterapi dozu vererek çalıştığı belirtildi.

Dünya sağlık Örgütü’ne göre meme kanseri, nihayet vakitlerde yeryüzünde en sık teşhis edilen kanser türü olarak akciğer kanserini arkada bıraktı. bu sebeple ilaç firmaları da meme kanseri üstüne araştırmalarını yoğunlaştırdı. nihayet olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli biyoteknoloji ve ilaç şirketi Gilead, geliştirdikleri Trodelvy adli ilacın meme kanserinin ilerlemesinin dikkat cazip tek şekilde yavaşlattığını açıklamıştı.

Uzman uyardı... Bu 5 belirti ten kanserinin işareti olabilir İlginizi Çekebilir Uzman uyardı… Bu 5 belirti ten kanserinin işareti olabilir Meme kanseriyle alakalı umut veren ilaç: Hastalığı 1.5 ay yavaşlatıyor İlginizi Çekebilir Meme kanseriyle alakalı umut veren ilaç: Hastalığı 1.5 ay yavaşlatıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir