Mehmet Okur: Hayalim Fenerbahçe’de antrenör olmak-haberi

Türk basketbolunun efsane isimlerinden Mehmet Okur, Tivibu Spor’daki Atan Alır programında Şükran Albayrak’ın konuğu oldu. Detroit Pistons formasıyla NBA’de şampiyonluk yaşayan Okur, basketbol kariyerinden aile hayatına ve antrenörlüğe civarindan Bir hayli konuda Şükran Albayrak’ın suallerini yanıtladı. 

Fenerbahçe ve Efes’in Final Four şansı yüksek

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in Euroleague’de Final-Four’a çıkabileceğini belirten Mehmet Okur, “Kokoskov, Detroit’te oynarken benim koçluğumu yapmıştı. Şampiyon olduğumuz kadrodaydı. muavin antrenörlerden biriydi. Fenerbahçe’ye geldiğinde çok sevinmiştim. Zati her vakit görüşüyoruz. Sezona istemedikleri şekilde başladılar. ama Guduric ve O’Quinn’in gelmesiyle yoksun parçaları tamamladılar ve 10 mücadele üst üstüne galibiyet aldılar. Anadolu Efes ise geçen sezonun en hatri sayilir büyüklükte favorisiydi. Ama bu sezona iyi tek giriş yapamadılar. Sakat oyuncuları oldu. Herkesin art dönmesinin derhal peşinden toparlandılar ve iyi sema yakaladılar. hemide Fenerbahçe’nin ayni vakitte da Anadolu Efes’in Final Four şansını çok görüyorum” dedi.

Birkaç ay içinde nihayet kararımı vereceğim

Hayalinin Fenerbahçe’de antrenörlük uygulamak olduğunu belirten efsane basketbolcu, “Ben öğretmeyi seviyorum. Bundan sonraki hayatımda koçluk uygulamak istiyorum. Amerika’da olabilir, Türkiye’de olabilir. Avrupa veyahut ulusal Takım da olabilir. Şu anda karar vermiş değilim. belli tek süre acele olduğunu düşünüyorum. ani çok ay içinde şekillenir. Kariyerimi Fenerbahçe’de bitirmek istemiştim ama sakatlığımdan dolayı olmadı. Şimdi Fenerbahçe’de koçluk uygulamak isterim. En azından ileriki dönemlerde bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. müspet görüşmelerim oldu. ani çok aya her şey belli olur” diye konuştu.

Alperen Şengün’ün geleceği çok parlak

Milli Takım antrenmanlarında yer alma sürecini laf eden Mehmet Okur, “Hidayet ve Orhun Ağabey’le devamlı temas halindeydik. Başka tek işim amaciyla Türkiye’ye gelmem gerekiyordu. ulusal Takım organizasyonunda bulunmak istedim. Orhun Ağabey ve Hidayet sağ olsun, çok ilgilendiler. hemide takımla antrenmanlarda yer aldım ayni vakitte da gençlerle çalışma fırsatı buldum. Oyuncuların neleri geliştirmesi gerektiğini gözlemledim. Alperen Şengün’ü çok beğendim. Öğrendiklerini tecrübeye çalışıyor. dahada uzunca tek yolu var. Beşiktaş’ta süre alıyor ve kendini geliştiriyor. Geleceği çok parlak” dedi. 

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir