Mehmet Altıparmak: Uzun bir aradan sonra galip olmak çok önemliydi-haberi

Spor Toto 1. Lig’in 28. haftasında Kocaelispor, Ankara Keçiörengücü’nü 1-0 yenik etti. mücadelenin derhal peşinden Kocaelispor teknik patronu Mehmet Altıparmak açıklamalarda bulundu.

Mücadele sonrası düzen eden medya toplantısında açıklamalarda bulunan Kocaelispor teknik patronu Mehmet Altıparmak, “Çok mutluyuz. uzunca tek aradan ardindan galip olmak çok önemliydi. Oynayan, oynamayan, bizimle birlikte var olan herkese teşekkür ederiz. Muhteşem taraftarımıza ve yüreği bizimle atan herkese teşekkür ediyoruz. Çok istediğimiz, dogruluk ettiğimiz galibiyeti aldık. Kazanmak yerine her şeyi yapan, mücadelenin başından sonuna arzulu var olan takım vardı. bu erken pozisyon vermeyip pozisyon üretmemiz lazımdı. Rakibin nasıl oynayacağını da iyi biliyorduk. Gol belki nihayet dakika geldi ama dahada evvel de skoru yakalayabilirdik. bu erken mühim var olan emeğin karşılığını almaktı. Çok anlamlı tek galibiyet oldu. Herkese armağan ediyorum. Belki tek mücadele kazandık ama takım olarak bu erken çok şey kazandık. bu erken teşekkürün en büyüğünü taraftarımız dogruluk etti. Bizim istediğimiz, geldiğimizden beri söylediğimiz o muhteşem taraftar sahadaydı. Bıkmadan, susmadan 90 dakika bizi desteklediler” dedi.

“En çok kadroda olmayanlar sevindi”

Rakibin oyunu soğutma çabasıyla alakalı sualleri da Cevaplayan Altıparmak, “Çok yatacaklarını, vakit geçireceklerini biliyorduk. Siz oyununuza bakın dedim. Önceden 90 dakika oynanırdı futbol şimdi 105-106 dakika verseler kimse yadırgamaz. Oyuncularıma ‘Kimse yatmayacak, önde de olsak yatmayacağız. Rakipten birine tek şey olup da kazanacaksak kazanmayalım. Bizim amaciyla fair-play önemli’ dedim. Futbol oynamak yerine her şeyi yaptık. Futbolda da ilahi hak vardır. dogruluk ettik ve kazandık” ifadelerini kullandı. Oyuncuların takim formasi şansı ve asagi yapıya değin suallere ise deneyimli teknik adam, “Kim dogruluk ediyorsa o oynayacak. geçtiğimiz hafta oynayan takım da çok iyi oynadı. İyi ve alternatifli kadromuz var. 24 oyuncumun hepsi oynayabilecek kapasitede. tek hafta 18’e giremeyen tek sonraki hafta banko 11 oynayabilir. Soyunma odasında en çok sevinenler kadroda olmayanlardı. Geldiler, yumak oldular. O aile ortamını yakalamak önemliydi. Formayı kim dogruluk ederse o oynayacak. Bu lige nasıl başladığını değil, nasıl bitirdiğiniz çok önemli. Öte istikametten asagi yapıyı da görünmeyeceğim noktadan izliyorum” diye konuştu.

İHA

İlgili Haberler
Kocaelispor – Ankara Keçiörengücü mücadele sonucu: 1-0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.