Meclis’ten geçen yasaya sağlık çalışanlarından tepki: Kabul oyu verenleri asla unutmayacağız-haberi

Sağlık iş Örgütlerinin derhal hemen tamamının reaksiyon gösterdiği Sağlıkla İlgili Bir takım kanun ve kanun Hükmünde Kararnamelerde farklık Yapılması ile alakalı kanun önerisi TBMM’de onay edildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI SOKAKLARA DÖKÜLMÜŞTÜ

“İçinde bizlere, taleplerimize, haklarımıza baz alinarak hiçbir iyileştirme içermeyen bu yasayı onay etmiyoruz. ‘Bu yasayı art çekin’ “diyerek tek hergün greve giden sağlık çalışanlarının tepkisine karşın yasanın Meclis’ten geçmesini sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Gözümüz aydın” diye duyurdu.

Koca, “Başta hekimler olmak üzere, sağlık çalışanlarının yıpratıcı Bir takım sorunlarına çözüm getiren Sağlıkla İlgili Bir takım kanun ve kanun Hükmünde Kararnamelerde farklık Yapılması ile alakalı kanun önerinini onay eden TBMM’ye teşekkür ediyorum” dedi.

İLK TEPKİ TTB’DEN

Koca’nın açıklamasından ardindan evvel reaksiyon TTB’den geldi. TTB’nin resmi yasamsal hesabından yapılan izahta şu ifadeler kullanıldı; “Tüm itirazlarımıza karşın TBMM’de iktidar tarafından onay edilen yenilemeler beklentilerimizden uzak, yetersizdir. Sağlıksız, Koca tek kanun dahada içi boş çıktı. Bir gün evvel bizleri hiçe sayan bu öneri görüşülürken TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ sıralarını boş bırakıp bu erken onay reyi verenleri Katiyen unutmayacağız.”

image small

MECLİS SIRALARI BOŞ KALMIŞTI

Sağlık çalışanları vatan genelinde haklarının iyileştirilmesi talebiyle “Beyaz Görev” eylemi gerçekleştirirken, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ genel Kurulu’nda görüşülen kanun tasarısı esnasında sıraların boş kalması hekimlerin reaksiyonunu çekmişti. Türk Tabipleri Birliği, “Çok şey laf eden bu fotoğraf, devamlı mücadeleyle haklarımızı kazanmayı bize G(ö)REV biçiyor” açıklamasında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir