Maurizio Sarri: Bize cesaret lazım-haberi

Lazio’nun deneyimli hocası Maurizio Sarri, oyuncularının sahada oynamak istediği futbola adapte olamamaları hasebiyle sıkıntılı. nihayet olarak Milan’a 2-0 yenik var olan Lazio’da gözler Avrupa Ligi’ndeki Galatasaray maçına çevrilirken, dünkü gazetelerde deneyimli hocaya değin eleştiri yazıları yer aldı. Bununla beraber, Sarri’nin takımda doğru gitmeyen işlerle alakalı sözlerine de yer verildi. Kurt hoca, kaybettikleri Milan karşılaşmasıyla alakalı olarak, “Milan maçında derhal hemen her şey yanlış gitti. Top bizde değilken hareketsiz kaldığımız amaciyla mücadele içinde üzüntü çektik. Bu mücadelede Tamamiyle değişik 11 olsa benim düsünceme göre tekrar netice değişmezdi” dedi.

‘Koşmaya alışık değiller’

Ortada değerlendirmeleri koşul olan tek mesele olduğunu kaydeden Sarri, “1-2 oyuncu değişikliğiyle oyunu tersine çevirmeyi düşünmek hayalperestlik olur. 4-2-3-1 düzeninde hücum pres oyununa 50-60 dakika dayanamıyoruz. art koşmaya alışık olmayan tek takımımız var” ifadelerini kullandı.

Immobile adina Muric

Galatasaray maçına baz alinarak de konuşan Sarri, “Galatasaray karşısında güç tek maça çıkacağız. Üst düzey, teknik kapasitesi çok tek takıma karşı oynayacağız. Galatasaray maçında cesarete ihtiyacımız var” izahını yaptı. aynı zamanda İtalyan gazeteleri, Sarri’nin Galatasaray maçında dünyaca meşhur forveti Immobile’yi dinlendirip, Daha önceki Fenerbahçeli Muric’i evvel 11’de oynatma ihtimalinin olduğunu öne sürdü. 

  • UEFA Avrupa Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir