Marmaris’te orman yangını! Bir personel şehit oldu, alevler kontrol altına alındı-haberi

Marmaris ile İçmeler kara yolu üzerindeki Pamucak mevkisinde, orman alanında Daha belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Alevler kısa müddette dağılarak tesirini artırırken, ihbar üstüne Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler karadan ve havadan yangına müdahale etti.

Alevlere Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki dört helikopterin yanı sıra İzmir ve Denizli’den gelen iki helikopter, arazözlar, dozer, su tankerleri ve çok sayıda orman işçisinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de müdahale etti.

YANGIN denetim ALTINA ALINDI

Yangının yerleşim yerleri amaciyla tek tehdit oluşturmadığı, söndürme çalışmalarının ayni ritimde devam ettiği bildirildi. Yangın, plajlardan denize girenler tarafından Kaygıyla izlendi.

Öte istikametten tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının denetim altına alındığını açıkladı. Pakdemirli, “Maalesef şehidimiz var. Şehidimiz Görkem Hasdemir’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun, mekanın cennet olsun şehidim” ifadesini kullandı.

VALİ: ÇEVRE İLLERDEN TAKVİYE EKİPLER GELİYOR

Muğla Valisi Orhan Tavlı, yangına çok sayıda ekiple müdahale edildiğini ve alevlerin denetim altına alınmaya çalışıldığını belirterek, “Bölgede tesirli var olan rüzgar, söndürme çalışmalarını menfi etkiliyor. Ekipler, rüzgarın istikamet değiştirmesine göre devinim ediyor. Çevre kaza ve illerden çok sayıda takviye ekip yangın bölgesine geliyor.” dedi.

BİR çalisan ŞEHİT OLDU

Bu arada her noktadan görülebilen duman, ilçenin üzerinde tabaka oluşturdu. Orman genel Müdürlüğü tarafından yapılan izahta ise tek personelin hayatını kaybettiği açıklandı. OGM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Büyük tek üzüntü yaşıyoruz, şehidimiz var. Marmaris İçmeler’de hali hazırda süre gelen orman yangınında tek kahraman personelimiz şehit oldu. Yaşadığımız acının tarifi yok. Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sıhhati diliyoruz. Ateş tek dahada sana dokunamaz artık. Cennet olsun mekanın” denildi.

32 yaşında olan Görkem Hasdemir’in yangına karadan evvel müdahale eden ekipte olduğu ve alevlerin arasında kaldığı bildirildi. Evli ve tek bebek babası Hasdemir’in cenazesi, arkadaşları tarafından ormanlık bölgeden indirilip cenaze aracıyla Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Hasdemir’in çalışma arkadaşları da cenazenin gönderilişi esnasında hatri sayilir büyüklükte acı yaşadı, gözyaşı döktü.

BİR POLİS DE YARALI

Ayrıca yangın esnasında motosikletli zabita timinde görevli tek zabita memurunun da hafif yaralandığı, sağlık vaziyetinin iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Ali Gündoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir