Marketlerde fiyatlar cep yakarken tarlada sebzelerden çöp dağları oluştu-haberi

Kontrol altına alınmayan korona verileri sonrasında 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’ta bitecek tek tam kapanma sürecine girilmişti. Bu asama içinde de Bir hayli iş yerinin faaliyetine nihayet verilmiş, muaf olanlar dışında vatandaşların haneden çıkmalarına kısıtlama getirilmişti.

ÇİFTÇİNİN ELİNDE var olan MALLAR ÇÖP OLDU

Bu Vaziyetin rençperlerin sebze meyve hasadına başladığı döneme eşit gelmesi ise alana kalp sızlatan görüntüler çıkardı. Tam kapanma tedbirleri kapsamında yasaklanan semt pazarları hasebiyle sebze halleri, çiftçilerden mahsul alımını durdurdu. böylelikle geçimini çiftçilikle sağlayan Bir hayli kişi de mağdur oldu. Çifçilerin satamadığı ürünler ise yurdun değişik noktalarında çöp dağları oluşturdu. alana çıkan görünüm her göreni isyan ettirdi.

“BU SEBZELERE ULAŞAMAYAN İNSANLAR VAR”

Sebzelerden oluşan çöp dağlarının tek bölümünü videoya alan yurttaş ise “83 milyon insanımız bizden kitir sebze beklerken, bu ürünler pazarların kapatılmasıyla çöpe atıldı. Bu ürünler de patates, soğan benzeri yurttaşa dağıtılabilse dahada iyi olmaz mıydı? Bu sebze ve meyvelere erişemeyen yurttaslar var” yorumunu yaptı.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir