Mahkemeden yeni Tosuncuk kararı! Tutukluluğu devam edecek-haberi

“Çiftlik Bank” adli sistemle binlerce kişiyi dolandıran “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın, 2018 seneninde 77 bin kişiden aldığı 511 milyon lirayla vatan dışına kaçmıştı. İnterpol’ün en çok arananlar listesine dahil edilen Aydın, tek Temmuz’da Brezilya’da teslim olmuş ve Türkiye’ye teslim edilmişti.

TUTUKLULUĞU ayni ritimde devam EDİYOR

Aydın, 7 Temmuz 2021 tarihinde çıkarıldığı Anadolu barış karar Hakimliğince, “Suç işlemek emeliyle teşkilat kurma”, “Bilişim sistemleri banka veyahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “Tacir veyahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından tutuklanmıştı. Soruşturmayı yürüten savcılık, aylık yapılan tutukluluk incelemesi amaciyla dosyayı Anadolu barış karar Hakimliği’ne gönderdi. Hakimlik, Aydın’ın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

YARGILANDIĞI DAVADA DA gözaltına alınma KARARI ÇIKMIŞTI

Öte yandan, Anadolu 6. Ağır karar Mahkemesi’nce “Suç işlemek emeliyle teşkilat kurma/yönetme”, “Bilişim sistemlerini araç olarak kullanma suretiyle nitelikli dolandırıcılık”, “Ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık” ve “Suçtan kaynaklanan esya varlığı değerlerini aklama” suçlarından 75 bin 260’şar seneye civarindan hapsi istemiyle yargılanan Mehmet Aydın’ın 2. sefer tutuklanmasına karar verilmişti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.