liver Glasner: Fenerbahçe’nin çok tecrübeli futbolcuları var-haberi

Karşılaşmanın oynanacağı Deutsche Bank Park’ta düzen eden medya toplantısına kaleci Kevin Trapp ile katılan Glasner, açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısına katılımın çok olduğunu ve bunun da Avrupa Ligi’nin takim amaciyla ehemmiyetini gösterdiğini belirten Glasner, organizasyondaki mücadelelerine Fenerbahçe benzeri mühim tek takımla başlamaktan mutluluk dolu olduklarını ifade etti.

Glasner, nihayet vakitlerde Fenerbahçe ile oynayacakları karşılaşmaya hazırlandıklarını vurgulayarak, “Çok iyi hazırlandık. Futbolcular formda, Fenerbahçe’nin 3-4-3 sisteminde oynayacağını düşünüyoruz. nihayet maçları bu sistemde oynadılar. Değişikliğe gideceklerini düşünmüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe’de Luiz Gustavo, mutlu Özil, Jose Sosa, Enner Valencia, Mergim Berisha ve Max Meyer benzeri futbolcuların yanı sıra Türk ulusal Takımı oyuncularının takim formasi giydiğine işaret eden Glasner, “Fenerbahçe’nin çok deneyimli futbolcuları var.” ifadesini kullandı.

Sarı-lacivertlilerin karşılaşmalarda topa sahip olmayı istediğini, Demir Grup Sivasspor ’a karşı da topa sahip olma oranının yüzde 70’lerde olduğunu aktaran Glasner, ama rakiplerinin Almanya Birinci Futbol Ligi’nin yoğunluğuna alışık olmadığını savundu.

Glasner, mücadelede Fenerbahçe’nin her hafta karşı karşıya kalmadığı hızlı tek oyunu oynayacaklarını, rakiplerinin hatali yapmasını bekleyeceklerini kaydetti.

Fenerbahçe’nin de kanatlarda hızlı oyunculara sahip olduğunu ifade eden Glasner, “İki takımın ileriye oynadığı tek ugras olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Wolfsburg’da çalıştığı dönemde UEFA’dan aldığı karar hasebiyle yarın alan kenarında yer alamayacak Glasner, takımın başında bulunamayacağı amaciyla üzgün olduğunu, karşılaşmayı statta locadan izleyeceğini ifade etti.

Kaleci Kevin Trapp ise takımın motivasyonunun çok olduğunu, UEFA Avrupa Ligi’nde iyi takımlarla rekabet edeceklerini söyledi.

Trapp, ulusal takımdan tanıdığı mutlu Özil’in çok sakin tek kişiliğe sahip olduğunu, ama o dönemden ardindan iletişim kurmadığını laf eden Trapp, “Kendini Fenerbahçe’de iyi hissettiğini varsayıyorum. Bu adımı attı. Bunun amaciyla sebepleri olmuştur kesinlikle. O tek futbol yıldızı. Çok tanınmış. Almanya ulusal Takımı’nda ve oynadığı takımlarda çok iyi performans sergiledi. ulusal takımla hayat şampiyonu oldu. Bunda hatri sayilir büyüklükte hissesi vardı. Kariyerinde çok şey başardı. Çok kimsenin takip ettiği tek futbolcu. En iyilerle, hatri sayilir büyüklükte takımlarla rekabet edeceğimize seviniyoruz.” diye konuştu.

Mesut Özil’in kaliteli tek futbolcu olduğunu belirten Trapp, “Mesut’un yeteneğinden ve kalitesinden Bir hayli tek şey kaybettiğini düşünmüyorum.” ifadesini kullandı.

Eintracht Frankfurt-Fenerbahçe karşılaşması, yarın Deutsche Bank Park’ta oynanacak ve TSİ 22.00’de başlayacak.

AA

  • Oliver Glasner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir