Lionel Messi'yi Barcelona'dan Pique göndermiş!-haberi

Lionel Messi, Paris Saint-Germain’deki evvel yılını yüklemek üzere ama yıldız futbolcunun nihayet vakitte yaşadıkları konuşulmaya ayni ritimde devam ediyor. El Pais gazetesi, Messi ile alakalı kaleme aldığı yazida oyuncunun Paris’teki Yorucu hayatından laf ederken Camp Nou’dan ayrılığı ile alakalı da Pique ile Laporta arasında geçenleri yazdı.

Lionel Messi, Barcelona ile tertemiz kontrat imza atmak amaciyla vakit sayıyordu. Laporta’nın seçenek vaatlerinden biri de Messi’yi takımda tutmaktı ama kulüp, finansal yükümlülükler hasebiyle Arjantinli futbolcunun maaşının karşılanamayacağını tanitti ve sözleşme görüşmeleri sona erdi.

Habere göre Messi’nin ayrılığına takımın tek başka yıldızı Pique neden oldu. Katalan savunmacı, reis Laporta ile görüştü. Bu görüşmede Pique, Barça amaciyla en iyi çözümün Messi ile sözleşme yenilemek değil, yolların ayrılması olduğunu söyledi. Pique, Messi olmazsa finansal fair play probleminin ortadan kalkacağını başkana iletti. İspanyol medyası bu görüşmeyi, Pique’den Messi’ye hainlik olarak nitelendirdi.

Lionel Messi, PSG’deki evvel sezonlarinda şu anne civarindan beklenen düzeye gelemedi. Yıldız futbolcu Daha önceki günlerini aratırken yaşadığı psikolojik problemlere dikkat çekildi. Ayrı olarak tertemiz kulüp, tertemiz şehir, tertemiz memleket ve tertemiz yasama ahenk sürecinin Messi’yi zorladığı öne çıkarıldı.

Lionel Messi, PSG’ye transferinin derhal peşinden ailesiyle birlikte Le Royal Monceau isimli otele yerleşti. Barcelona’da gözlerden ırak yaşayan Messi, Paris’te kalabalık taraftarlar ve paparazzilerin ortasında kaldı. Messi bu süreçte çocuklarını okula götürmek amaciyla tek saat, antrenmana gitmek amaciyla de tek saat harcadı. idman dönüşlerinde ise yıldız futbolcu otel odasından hiç çıkmadı. Messi ve serisinin Paris’teki evvel iki ayı bu şekilde geçti ve dahada ardindan kendisinin konutlarına yerleştiler.

Arjantinli yıldızın takım arkadaşlarından Paredes, “Yeni tek ülkeye ve tertemiz tek kulübe ahenk sağlamak dünyanın en iyisi Messi amaciyla dahi basit değil ama Leo bu vaziyeti tersine çevirecek” ifadeleriyle oyuncunun ahenk sorununa dikkat çekti. Fransız medyası ise Messi amaciyla bu civarindan anlayışlı değildi ve yıldız futbolcu kati eleştirilere maruz kaldı.

Messi’nin tek takım arkadaşı, “Ona İspanya’da dahada çok saygı duyuyorlardı, burada dahada kati davranıyorlar, dahada çok faul yapıyorlar” sözleriyle Messi’nin maçlardaki vaziyetinden laf ediyor.

Messi’nin 34 yaşında tertemiz tek kafilenin içinde yer almasının oyuncuyu fazlaca etkilediği konuşuluyor. PSG, Barcelona’ya göre dahada heterojen tek gruba sahip. Fransız ekibinin kadrosu 13 değişik milletten oyuncu grubuyla dolu. ama Barcelona’da durum farklıydı. Takım içinde Arjantinli yıldızla dahada evvel tanışmayanlar, “Konuşmuyor, yerinde oturuyor ve Suskunca duruyor. Yalnızca her şeye bakıyor” sözleriyle oyuncunun ruh halini açıkladı.

Yaşadığı bütün zorluklara karşın Messi’nin Paris’te otel hayatından yerleşik hayata geçmesinin performansına direk katkı yaptığı vurgulandı. ahenk meselenini ağır ağır gideren futbolcu en kısa vakitte Daha önceki günlerine art dönmek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.