Kurban pazarlarında hareketlilik başladı! Fiyatları uygun bulan da var pahalı bulan da-haberi

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban satış ve kesim alanlarında da hareketlilik başladı. Kemerburgaz’da bulunan kurban satış ve kesim yerinde satışlar hızlandı. Kurban bayramının evvel bugünü hayvanlarını kesmek istek eden vatandaşlar kurban satış yerlerine gelerek yer ayrıttı. Kurban satış ve kesim alanına gelen vatandaşlar maske, ara ve hijyen kaidelerine uymaları ile alakalı uyarıldı. Kurbanlıkların bulunduğun alanın devamlı temizlenerek korona virüs önlemlerine önem verildiği görüldü. Kurban pazarında 600 kilo civarında büyükbaş hayvanların 24 bin Lira civarında, Küçükbaş hayvanların da bin 800 Lira ila dört bin 500 Lira arasında satışa çıkartıldı.

“1 AY ÖNCESİNDEN HİZMETE GİRDİK”

Kemerburgaz’da bulunan kurban satış ve kesim yerinde tarım mühendisi olarak çalışan Ramazan Gürses, “Kurban Bayramı hazırlıklarımız başladı takriben tek ay öncesinden hizmete girdik. 600 adet büyükbaş ve 300 adet minik baş hayvanımız satıldı. Kurbanlarını acele alan vatandaşlarımız bayramın evvel gününe burada kestirebilmelerine imkan oluyor. Kesim dahil 600 kilo civarında büyükbaş hayvanlarımız 24 bin Lira civarında satılıyor. Bu sene geçen yila oranla maliyetlerin yükselmesi ile birlikte kurban fiyatlarında tek miktar artış bulunuyor. Küçükbaş hayvanlarda kesim dahil bin 800 Lira den başlayıp dört bin 500 Lira fiyatına civarindan çıkabiliyor” dedi.

“FİYATLAR GAYET ahenk gösteren PİYASANIN ALTINDA”

Kurban satın almak amaciyla satış ve kesim alanında gezen Orhan Çağlar, “Kurban ücretleri başka satış yerlerine göre gayet ahenk gösteren piyasanın altında olduğunu düşünüyorum. çoklukla her sene kurbanımızı buradan alıyoruz. Buradaki hayvanlar çok kaliteli, satın almadan evvel biz hayvanın kilosuna yaşına dişlerine netlikle bakıp denetim ediyoruz” diye konuştu.

“FİYATLAR GEÇEN yila ORANLA PAHALI”

Kurban fiyatlarının geçen yila oranla arttığını belirten Doğan Taşdemir, “Geçen yila oranla fiyatların belli tek süre pahalı olduğunu düşünüyorum. çogunlukla hep buradan alışveriş yapıyoruz 7 pay ile büyükbaş kurban almak istiyoruz. Güvendiğiniz yerden almak her vakit dahada güzel. Fiyatlar geçen yila oranla pahalı” diye sözlerini tamamladı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Ahmet Faruk Sarıkoç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir