Kritik Kabine toplantısı yarın yapılacak! Gündemde Kurban Bayramı tatilinin süresi var-haberi

1 Temmuz’da kademeli normalleşmeye geçilmesinin derhal peşinden huzurlu nefes alan vatandaşın gözü şimdi de Kurban Bayramı tatilinin süresinde olacak. Bu çerçevede yarın toplanacak Kabine toplantısında bayram tatilinin süresi görüşülecek.

AŞILAMA ÇALIŞMALARI GÜNDEMDE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması öngörülen toplantıda, 3. doz aşılama ve memleket genelinde aşı programında gelinen noktanın değerlendirileceği, aşı programının Kovid-19 olay sayılarına tesiri ve türk mali aşı çalışmalarının da görüşüleceği olasılık ediliyor.

BAYRAM TATİLİ SÜRESİ

Bayram tatili süresinin de belirlenmesi beklenen toplantıda, turizm sezonuna ait beklentiler ile bu kapsamda alınan tedbirlerin masada olacağı öngörülüyor.

DIŞ POLİTİKA VE GÜVENLİK KONULARI

Güvenlik ve dış politikaya ait konuların da görüşülecek gündem maddelerinden olacağı toplantıda, ulusal müdafaa Bakanı Hulusi Akar tarafından, vatan içi ve sınır ötesinde pkk terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ait Kabine’ye bilgi verilmesi bekleniyor. Toplantıda, 20 Temmuz barış ve Özgürlük Bayramı’nda KKTC’ye yapılacak ziyaret öncesinde, bölgesel ve küresel gelişmelerin de ele alınacağı olasılık ediliyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / Ferdi Türkten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir