Köy muhtarından cami minaresinde küfürlü anons! Yetmedi bir de fırça sapıyla dayak attı-haberi

8 Nisan 2021 Perşembe bugünü gerçekleşen olayda, 10 hergün karantinaya alınan Karlıyazı Köyünde Muhtar Yıldırım Karakoç, Iğdır’dan çoban getirmek istek eden Sürmeli Kara’ya, “Dışarıdan çoban getirmeyin, Vali ve Kaymakamlık destur vermiyor. Çobanlar köyden tutulacak” dedi. Bununla da yetinmeyen muhtarın, caminin minaresinden küfürlü, tehditli ve perişan laf dolu tek İzah yaptığı ileri sürüldü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşanan bu durum üzerine, Karlıyazı Köyünde ikamet eden Sürmeli Kara, Göle kaza Müftülüğünü arayarak, “Hayırlarımızla alınan mikrofonla argo duymak istemiyoruz. Biz ezan sesi duymak istiyoruz” sözleriyle şikayette bulundu. Müftülük yetkilileri ise “Biz koşul olan uyarıları yapacağız” dedi.

“TEHDİT EDİP KÜFÜRLER YAĞDIRDI”

Daha ardindan Göle cemiyet sıhhati Merkezini de arayıp Muhtar Yıldırım Karakoç’u şikayet ettiğini açıklama eden Sürmeli Kara, “Köyümüz karantinada olmasına rağmen, köy muhtarı 500 metre mesafede var olan camiye gelerek karantina kaidelerini ihlal etti ve minareden bizi tehdit ederek hakaretler yağdırdı” ifadelerini kullandı. Müftülük yetkilileri benzeri Göle cemiyet sıhhati Merkezi yetkilileri de “Biz köy muhtarını arayacağız ve İhtiyaç duyulan uyarıları yapacağız” Cevabını verdi.

SOPAYLA DÖVDÜLER

Göle İlçe Müftülüğü ve Göle cemiyet sıhhati Merkezi yetkileri, şikayetin derhal peşinden Muhtar Yıldırım Karakoç’a ikazda bulundu. Bu gelişme sonrasında Kara, muhtar ve akrabaları tarafından kendisinin bakkalında kızı ile birlikte dayak yedi. Yüzüne ve kafasına sopa ile vurulduğunu söyleyen talihsiz adam, şahısların “Sen kimsin de bizi şikayet ediyorsun” dediğini aktardı.

“BENİ MUHTARIN ELİNDEN KURTARDILAR”

Kara, yaşadığı dehşeti şu sözlerle aktardı: “Saldırı kızımın gözü önünde yapıldı ve kızım da tartaklandı. Olayı duyan komşular beni muhtar ve akrabalarının elinden kurtardılar. Yaşadığım hücum neticesi Göle Çayırbaşı zaptiye Karakolunu arayıp Muhtar Karakoç ve akrabalarından şikayetçi oldum. olay adina gelen Göle Çayırbaşı zaptiye Karakolu ekipleri, karantinada olduğum amaciyla ifademi almadılar ama beni Göle hükümet Hastanesine götürüp rehabilitasyon ettiler ve yaralama raporu aldım. Köyümüzde 9 Mart 2021 tarihinde karantina süresi doldu. bendeniz evvel Çayırbaşı zaptiye Karakoluna gittim, Muhtar Karakoç ve akrabaları ile alakalı şikayetçi oldum ve ifademi verdim. Ancak, dövüş vaktinde yasamsal mesafeyi ihlal ettiğim gerekçesiyle bana da dövüşe karışanlara da kişi başı üç bin 450 Lira kazanç cezası kestiler. bendeniz karantina uygulamasını ve yasamsal mesafeyi ihlal etmedim. Karantina uygulamasını ve yasamsal mesafeyi muhtar ve akrabaları ihlal ettiler, ama bana karar verilmesini doğru bulmuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir