Koronavirüsü 6 yıl önceden bilen Bill Gates: 2022’nin sonunda hayatın normale dönmesini bekliyorum-haberi

İlk olarak 2019’un nihayet günlerinde alana çıkan koronavirüs tek numaralı gündem olmaya ayni ritimde devam ediyor. Salgının evvel gününden bu yana virüs hayat genelinde 150 milyonun üzerinde insana bulaştı ve üç milyonun üzerinde kişinin canına esya oldu.

2015’TE KORONA UYARISINDA BULUNMUŞTU

Daha evvel virüs ile alakalı Bir hayli komplo kuramı ile gündeme gelen Bill Gates 2015 seneninde yaptığı İzah ile bugünlerin gelebileceği ikazını yapan evvel kişilerden birisiydi. Gates pandeminin seyri ile alakalı tertemiz açıklamalarda bulundu.

HAYAT NE vakit NORMALE DÖNECEK?

İngiliz Sky News’a konuşan Gates, ‘Hayat ne vakit normale dönecek’ sualine cevap verdi. COVID-19 aşılarının hızla yaygınlaştığının altını çizen Gates, 2022’nin nihayetinde hayatın normale dönmesini beklediğini ifade etti.

BIONTECH’E 55 MİLYON dolar degerinde mevduat GERÇEKLEŞTİRDİ

Kovid-19’a karşı başlatılan projelere Parasal destek sağlayan Gates bu kapsamda milyonlarca dolar harcamış durumda. Gates Vakfı bu alanda evvel yatırımını 2002 seneninde Pfizer’a yapmıştı. Vakıf Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin sahibi olduğu BioNTech’e evvel yatırımını da salgından evvel gerçekleştirdi. Vakıf, 2019 seneninde BioNTech’e 55 milyon dolarlık tek yatırım gerçekleştirdi.

CUREVAC’A DA 52 MİLYON dolar degerinde YATIRIM

BioNTech, Gates Vakfı’nın alakasını çeken tek Alman biyoteknoloji şirketi değil. Gates çiftinin yönettiği vakıf, 2015 seneninde CureVac’a 52 milyon dolar yatırım yapmıştı. Gates Vakfı üç sene evvel HIV’e karşı piyasadaki rehabilitasyon yöntemlerinden dahada az maliyetli tek yollar bulunmak amaciyla yola çıkan Vir Biotechnology’e de yatırım yapmıştı.

Vir Biotechnology koronavirüs salgını ile birlikte bu alanda da araştırmalar başlattığını duyurmuştu. Vir Biotechnology, İngiliz ilaç şirketi GlaxoSmithKline (GSK) ile birlikte koronavirüse karşı geliştirilen antikor tedavisinin nihayet aşama insan deneylerine geçtiğini duyurmuştu.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir