Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı-haberi

Güzel oyuncu Bensu Soral, yasamsal medya hesabı Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda BioNTech aşısı olduğunu açıkladı. Soral, paylaşımında, “Sıra bende! En yakın vakitte aşısız kimse kalmasın. Özlem Türeci & Uğur Şahin. sağlık çalışanlarımızın elleri dert görmesin, iyi ki varsınız!” ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİ YAĞDI

Aşı sırasının kendisine nasıl geldiği heyecan eden Bir takım yasamsal medya kullanıcıları Soral’ı eleştirdi. Tepkiler sonrasında Soral yasamsal medya hesabından İzah yaparak, Crohn hastalığı hasebiyle öncelik sırasının bulunduğunu belirtti.

“HER HAFTA KENDİME İĞNE YAPTIRMAM GEREK”

Soral paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle aşı sırası ve önceliği benzeri konularda hatri sayilir büyüklükte tek hassaslik olmasına çok sevindiğimi ve bu hassasiyeti paylaştığımı belirtmek isterim. bendeniz Crohn hastasıyım. Crohn; kronik tek rahatsızlık olmakla birlikte her hafta kendime iğne yapmamı gerektiren tek hastalık. Ne yazık ki kullandığım ilaç bağışıklığı çok düşürüyor. Bu ilacı kullananlar aşı sıralamasında çok üst sıralarda olmasa da tek önceliği var. bendeniz de bu sayede aşı olabildim. Katiyen rastgele tek imtiyaz mevzubahis değildir ve bütün insanlık olarak yaşadığımız bu felakette imtiyaz istek edecek biri değilim. Hepimize geçmiş olsun.”

CHRON HASTALIĞI NEDİR?

Temelde ağız, yutak, aş borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak ve anüsten oluşan sindirim sistemi içinde rastgele tek alanda yerleşim gösterebilen Chron hastalığı, çoklukla ince bağırsak ve ince bağırsağın kalın bağırsak ile birleşim bölgelerinin etrafında görülen iltihabi tek hastalıktır. Kadınlar arasında erkeklere oranla dahada geniş tek yaygınlığa sahip var olan hastalık, çoklukla 35 ila 40 yaşları arasında görülür. Bununla birlikte küçüklük ve ergenlik döneminde de Chron hastalığına yakalanan Bir hayli birey mevcuttur. Hastalık, tutulum yaptığı sindirim sistemi bölümlerinde kalınlaşma, ülser isimi verilen yara oluşumları ve iltihaba neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir