Korku dolu anlar! Sahibinin elinden kaçan boğa ortalığı birbirine katıp kafeye girdi-haberi

Ankara Yenimahalle’de, sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, yurttaşları kilometrelerce peşinden koşturdu. ara ara cadde ortasına çıkarak araç trafiğini tehlikeye düşüren boğa, bu sırada yakalamak istek eden Bir takım kişileri de boynuz ve çifte darbeleriyle yaraladı. Çevresinde tek araya toplanan vatandaşlardan ürken boğa, bu sırada kafeteryaya girdi. İçeride bulunan müşteriler panik ve korku içinde kaçışmaya başladı. Bu sırada boğa kafeteryanın art kapısında çıktı. Bu sırada ola adina gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, uyuşturucu iğne ile boğayı sakinleştirdi. derhal peşinden sahipleri tarafından bağlanarak götürüldü.

“3-4 KİŞİ YARALANDI”

Boğanın kafeye girdiğini görence esnaf arkadaşına muavin olmaya çalıştığını laf eden Berkay Şen, boğa ile göz göze geldiğini söyledi. Şen, kızgın boğanın 3-4 kişiyi yaraladığını belirterek, “Ben mutfaktaydım ‘kurban kaçtı, arkada’ dediler. Baktım hayvan ilerde. 10 kişi filan vardı hayvanı tutmaya çalışan. bendeniz de heyecan ettim gittim. Bakıştık tek vakit hayvanla, dükkanın içinde durdu. bendeniz bana doğru istikbal zannettim, arada cam vardı, kaçtım oradan. Hayvan baya ürkmüştü. Aşağıya doğru kovaladık. ardindan garaja girdi. Garaja girince dahada da durduramadık. Baya saldırıyordu. 3-4 kişiyi de yaraladı, hastaneye gittiler, bazılarının ayağına bastı, bazılarına boynuz attı. Büyükşehir Belediyesinden ekipler geldi, hayvana sakinleştirici yaptılar. Aradan 15-20 dakika geçince hayvan afallamaya başladı. Peşinden sahipleri geldi, bağlamaya çalıştılar. bendeniz evvel kez öyle tek şeyle karşılaştım, baya şaşkındım. Hayvanın yanına giderken yanımda Bir hayli kişi vardı, arkama döndüm baktığımda kimse kalmamıştı. O vakit korkmaya başladım, belli tek süre art çıktım Zati hayvan da kapıdan çıktı gitti. Hayvanla biran göz göze geldim baya korktum, bana saldıracak zannettim” dedi.

“YENİ oto ALDIM, ‘ARABA GİDİYOR’ DİYE BAĞIRDIM”

Kızgın boğayı yakalamaya çalışan semt esnafından Şahin Şen ise tertemiz otomobil aldığını ve zarar gelmesinden kaygı ettiğini belirterek, “Ben içerdeydim, dışardan tek ses geldi dövüş gibi. Baktık kızgın tek boğa, herkese saldırıyor. O sırada biz de köşedeydik. Abim boğayı yakalamaya çalıştı. Dedim ki ‘Abi sakın yapma. Boğa Zati gözü dönmüş, hiç yaklaşma buna.’ dahada ardindan boğa kurtulur kurtulmaz önüne beni kattı, bendeniz kaçmaya başladım. Baya tırstım derhal arabanın arkasına sakladım. O esnada taraf taraftaki pastaneye girdi. Ön kapıdan girdi art kapıdan çıktı ama hiçbir mala zarar vermedi. tek kaç kişinin arabasını çizmiş geçerken, boynuzunu sürtmüş. Buraya doğru gelirken abim ‘Dükkanı kapatın’ diye bağırıyordu, bendeniz de tertemiz oto aldım, arabaya doğru gidince bendeniz de bağırmaya başladım ‘Araba gidiyor’ diye. Çiğdemtepeden buraya civarindan gelmiş hayvan. Geldiğinde Zati yorgundu, dili filan şişmişti” diye yaşadığı endişeyi anlattı.

BOĞANIN DARBELERİNDEN nihayet ANDA KURTULDU

Boğanın boynuz darbelerinden nihayet anda kurtulan Murat Yalçın ise hemide boğanın dükkanına zarar vermesini engellemek amaciyla ayni vakitte da esnafa muavin olmak amaciyla hayvanın üstüne doğru gittini ifade ederek, “Burada esnaflar koşuyorlardı, yolda boğa kaçmış. bendeniz de onlara muavin olmak amaciyla derhal yanlarına gittim. Oraya doğru gidince boğa bana saldırdı. Bana saldırınca bendeniz de kaçmak zorunda kaldım. Zati çok yabancısı değiliz köyden geldiğimiz amaciyla az çok anlıyoruz. Üstüme doğru gelince kaçmak zorunda kaldım. Tam yanımdan geçtiği amaciyla bana dokunmadı” ifadesini kullandı.

Ankara’nın başka ilçelerinde de kaçan kurbanlıklar, sahiplerine güç anlar yaşattı. Hayvan sahipleri, elinden kaçırdıkları kurbanlıkları yakalamak amaciyla kilometrelerce takip etmek zorunda kaldı. tek yurttaş kurbanlık hayvanın altında kaldı. Sokakları birbirine katan hayvanlardan bazıları sahiplerinin marifetiyle yakalanırken, bazıları da Büyükşehir Belediyisine bağlı ekiplerin çalışmasıyla yakalandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir