Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen’den hakem açıklaması-haberi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor ’un takim başkanı Fatih Özgökçen, Türk hakemlerine her vakit güvendiklerini söyledi.

Özgökçen, Anadolu ajansı muhabirine, şimdiye civarindan hakemlerle alakalı çok fazla konuşmadıklarını, Türk hakemlerine her vakit güvendiklerini belirtti.

Sürekli aynı hataları yapan hakemlerin “dinlendirilmesi” gerektiğini kaydeden Özgökçen, şöyle konuştu:

“Bazı mücadelelerde Bir takım takımlara devamlı aynı yanlislar yapılıyorsa bu hakemlerin perişan niyetli olduğu farz edilip dinlendirilmesi gerekiyor. elbette insanın olduğu yerde yanlislar da olabilir. onay hakları eşit şekilde kullanıldığı takdirde, bu hakemlerimizin belli tek süre dahada eğitimleri sağlanarak Türk futboluna faydalı vaziyete getirilmesi gerektiği kanaatindeyiz. perişan niyet olmadığı sürece onay hakları eşit kullanıldığı halde rastgele tek mesele çıkmayacağı kanaatindeyiz.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ortada orta hakem heyeti (MHK) Başkanı Serdar Tatlı’nın istifasını değerlendiren Özgökçen, “Her vakit amaciyla Türk hakemlerine güveniyoruz. Bu noktada da Kulüpler Birliği, federasyon başkanımız ve yetkililer nezdinde çalışmalar ayni ritimde devam ediyor. umut ediyorum ki müsterek tek paydada birleşilip iyi tek sistem alana çıkarılacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Özgökçen, sezon başından beri Yalnızca tek mağlubiyet yaşadıklarına dikkati çekti.

Son dönemlerde seyretme zevki çok tek oyun sergilediklerini ve bunu da ayni ritimde devam ettirmek istediklerini belirten Özgökçen, “Aslında Konyaspor’un oyun kalitesine bakıldığı vakit belki 3-4 nokta dahada ekstradan alması gerekirdi ama futbol bu, nokta da kaybedebiliyorsunuz. netice itibarıyla Konyaspor’un oyunundan memnunuz.” ifadelerini kullandı.

“Seyircimizin desteğiyle üç nokta almayı hedefliyoruz”

Fatih Özgökçen, bütün karşılaşmalara olduğu benzeri Fenerbahçe maçına da galibiyet hedefiyle çıkacaklarını söyledi.

Futbolcuların bütün mücadelelere aynı özveriyle hazırlandığını belirten Özgökçen, “Fenerbahçe mücadelesi da bizim amaciyla aynı kategoride. İnşallah seyircimizin desteğiyle üç nokta almayı hedefliyoruz. Takımımız geçmiş haftalara da bakıldığında üst düzey tek oyun sergiliyor. İnşallah galip geleceğimizi umut ediyorum.” diye konuştu.

Özgökçen, Fenerbahçe’nin iki haftadır yenik olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’de elbette birtakım serzenişler olabilir. O Fenerbahçe’nin kendisinin dahil meselesidir. Biz Fenerbahçe’yi burada en iyi şekilde ağırlamayı planlıyoruz. Hakemler noktasında da eşit, adil tek yönetim sergilendiği halde rastgele tek mesele çıkmaz. Şunu da belirtmeliyim ki Konyaspor, Konya şehrinin bize tek emanetidir. rastgele tek şekilde hakları halel gördüğü vakit maksimum tepkiyi en üst seviyede göstermesini de biliriz.”

“İç alan yenilmezlik serisini ayni ritimde devam ettirmek istiyoruz”

Fatih Özgökçen, uzunca müddettir dahil sahada yenik olmadıklarını aktararak, şunları ifade etti:

“Biraz dahada iddialı tek söylemde bulunarak, eğer seyircimiz tam manasıyla destek verirse Konyaspor, oyununun üstüne dahada iyi ve kaliteli futbol koyarak, bileğinin alanında basit kolay bükülmeyeceğini gösterecektir. İç alan yenilmezlik serisini Fenerbahçe maçında da ayni ritimde devam ettirmek istiyoruz. Bu galibiyet serisi ile Konyaspor nokta olarak da çok üst seviyelere gelecektir.”

  • açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir