Kokain çektiği görüntüler nedeniyle gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu adli kontrolle serbest bırakıldı-haberi

Ankara’da lüks tek araçta uyuşturucu madde alınırken görüntülenen ve gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’yla alakalı karar verildi.

Ankaragazetecisi.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre; 26 Mart’ta gözaltına alınan ve AK Parti genel Merkezi’ndeki işinden atılan Kürşat Ayvatoğlu, Ankara güvenlik Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin derhal peşinden bu erken Ankara Adliyesi’ne çıkarıldı. tahkikat savcısı tarafından ifadesi alınan Ayvatoğlu, adli denetim talebiyle nöbetçi barış karar hâkimliğine derhal sevk edildi. Nöbetçi hâkimlik, Ayvatoğlu’na haftada tek karakola imzasini vermesi ve vatan dışı çıkış yasağı şartıyla hür bırakılmasına karar verdi.

KOKAİN DEĞİL, PUDRA ŞEKERİYDİ”

Kürşat Ayvatoğlu ifadesinde kokain çektiği iddialarını reddederek, latife Emelli pudra şekeri çektiklerini öne sürdü:

“Görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan ak gömlekli kişi benim. Bu video, takriben iki sene evvel Kastamonu’da benim haberim olmadan çekilmiş. Yanımda bulunan ve sesi gelen şahıslardan ön koltukta oturan kişi, benim küçüklük arkadaşım D.O. adli şahıstır.

Yine art koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.’dir. Bu iki arkadaşım da Kastamonu’da ikamet eder. Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde netlikle uyuşturucu madde değildir. Bu madde pudra şekeridir.

“ARKADAŞ ORTAMINDA ŞAKA AMAÇLI EĞLENİYORDUK”

Biz Zati arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit Emelli sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz benzeri yaparak eğleniyorduk. kimi burundan sanki kokain çeker benzeri kimi de esrarlı sigara içer benzeri yapmış olduğumuz şakalar vardır. ama bugüne civarindan yapmış olduğum bu şekildeki şakaları netlikle videoya çekmedik. Zati bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. bendeniz netlikle hayatım süresince kokain maddesi kullanmadım.

“BANA ŞANTAJ YAPILDI, SUÇ ilaninda BULUNACAĞIM”

Ben hiç kimseyi uyuşturucu maddeye özendirmedim. Zira bendeniz bu görüntülerde uyuşturucu madde kullanmıyorum. Bu mevzu hakkinda olarak mağdurum. Bana şantaj yapıldı. Bu mevzu hakkinda de hatali ilaninda bulunacağım.”

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Konuyla alakalı olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan izahta şu ifadelere yer verildi:

Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, Bir takım haber sitelerinde yayımlanan “pudra şekeri içti hür kaldı” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Başsavcılığımızca kuşkulu ile alakalı 26.03.2021 tarihinde TCK 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca tahkikat başlatılmıştır. tahkikat kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneği alınmış olup madde kullanımına ait rapor işlemleri ayni ritimde devam etmektedir. Şüphelinin hanesi ve arabasında hatali unsuru olabilecek kanıtlar toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27.03.2021 tarihinde mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir. Dosya kapsamı ve delil vaziyetine göre değerlendirme yapılmış olup 5. barış karar mahkemesi tarafından kuşkulu ile alakalı vatan dışı çıkış yasağı ve tespit edecek yerlere müracaat şeklinde adli denetim tedbiri uygulanmıştır. Ayrı olarak eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında olma olasiligi uyarınca tahkikat derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri saptanan başka şüphelilerin yakalanması amaciyla kolluğa yönerge verilmiştir. tahkikat titizlikle ayni ritimde devam etmektedir.

SOSYAL MEDYADA MİZAH KONUSU OLDU

Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu kullandığına değin argüman edilen görüntüler amaciyla ‘pudra şekeriydi’ ifadesi yasamsal medyada mizah konusu oldu.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir