Kırmızı bültenle aranan Kripto Tosuncuk için Emniyet de harekete geçti! İki ekip iki ülkeye çıkarma yaptı-haberi

Kripto kazanç borsası Thodex‘in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer‘in yakalanması çalışmalarına destek saglamak emeliyle güvenlik genel Müdürlüğünce oluşturulan 5’er kişilik iki ekip, Arnavutluk ve Kosova‘ya gitti.

SORUŞTURMA ayni ritimde devam EDİYOR

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, şirketin web sitesine erişim sağlanamaması hasebiyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiası üstüne başlatılan tahkikat sürüyor.

EMNİYET 5’ER KİŞİLİK İKİ EKİPLE HAREKETE GEÇTİ

Arnavutluk’a kaçtığı için ve ile alakalı Interpol tarafından al bülten çıkarılan Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in yakalanması emeliyle başlatılan çalışmalara Türk polisi de destek veriyor. Bu kapsamda güvenlik genel Müdürlüğünce 5’er kişilik iki ekip oluşturuldu. Arnavutluk ve Kosova’ya giden ekipler, çalışmalarına başladı.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA YAŞANANLAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özer’in Türkiye’deki bankalarda üç ayrı hesapta bulunan 31 milyon lirasına el konulduğunu, Arnavutluk’a girerken yanında takriben 290 bin dolar bulunduğunu teyit ettiklerini açıklamıştı.

AĞABEYİ VE KIZ KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında, bugüne civarindan aralarında Özer’in ağabeyi güven Özer, kardeşi Serap Özer’in de bulunduğu 69 kişi gözaltına alınmıştı.

POLİS 11 FİRARİ ZANLININ PEŞİNDE

Özer’in de arasında bulunduğu firari 11 zanlının yakalanmasına baz alinarak çalışmalar ayni ritimde devam ediyor.

İSTANBUL’DAN KAÇIŞ ANI KAMERALARA TAKILMIŞTI

Geride 400 bin mağdur bırakarak iki milyar dolarla sırra kadem basan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in İstanbul’dan kaçış anı havalimanındaki güvenlik kameralarına takılmıştı.

Vebitcoin'in 'baron' lakaplı CEO'sunun dansöz oynatma görüntüleri alana çıktı

Vebitcoin’in ‘baron’ lakaplı CEO’sunun dansöz oynatma görüntüleri alana çıktı

Kaynak: Anadolu ajansı / Orhan onur Gemici

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir