Kırkpınar başpehlivanı 60 bin lira ödül alacak-haberi

Geçtiğimiz sene koronavirüs salgını hasebiyle 659’uncusu yapılamayan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bu sene yapılacak 660’ıncısı Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda 9-10-11 Temmuz tarihleri arasında seyircisiz olarak gerçekleştirilecek. Olimpiyatların derhal peşinden dünyanın en Daha önceki spor organizasyonu denilen ve UNESCO Somut Olmayan Kültür Mirasları Listesi’nde de bulunan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye girecek pehlivanlara Edirne Belediyesi’nce verilecek yolluk ve tur ücretleri belirlendi. Başpehlivan, başaltı, hatri sayilir büyüklükte orta, minik ortada hatri sayilir büyüklükte boy, minik ortada minik boy, deste hatri sayilir büyüklükte boy, deste ortada boy, deste minik boy, ayak boyu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik 2, minik tek boylarında dereceye girecek var olan ve en iyi peşrev çeken pehlivanlara ve kategorilerinde evvel 64 sporcu arasında yer alacak pehlivanlara ödül, yolluk ve tur ücretleri verilecek.

Buna göre Edirne Belediyesi başpehlivan var olan güreşçiye 60 bin Lira kazanç ödülü, altın madalya ve kupa, başpehlivan ikincisine 38 bin TL, gümüş madalya ve kupa, başpehlivan üçüncüsü olacak iki güreşçiye de 20’şer bin Lira kazanç ödülü, bronz madalya ve kupa verecek. başka kategorilerde dereceye girenler de kazanç armağanı ve madalya kazanacak. Bu kapsamda Edirne Belediyesi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bütün kategorilerde evvel üç dereceye girecek pehlivanlara toplaminda 352 bin 850 Lira kazanç armağanı dağıtacak.

Belediye tarafından güreşlere katılacak ve kategorilerinde evvel 64 sporcu arasında yer alacak pehlivanlara verilecek yolluk ve tur ücretleri de belirlendi.

Buna göre Kırkpınar’a katılacak pehlivanlara yolluk olarak, başpehlivanlara 1700, başaltı pehlivanlarına 1350, hatri sayilir büyüklükte ortada pehlivanlara 850, minik ortada hatri sayilir büyüklükte boy, minik ortada minik boy, deste hatri sayilir büyüklükte boy, deste ortada boy, deste minik boy pehlivanlara 530, ayak boyu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik iki ve minik tek pehlivanlara 400 Lira verilecek.

Kırkpınar’da güreşen pehlivanlara boylarına göre, yükselecekleri her tur amaciyla başpehlivanlara 110, başaltı pehlivanlarına 85, hatri sayilir büyüklükte ortada pehlivanlarına 60, minik ortada hatri sayilir büyüklükte boy ve minik ortada minik boy pehlivanlarına 55, deste hatri sayilir büyüklükte boy, deste ortada boy, deste minik boy, ayak boyu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik iki ve minik tek pehlivanlarına 45 Lira verilecek.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir