Kılıçdaroğlu’ndan “Üniversite sınavı kaldırılsın” diyen Bahçeli’ye yanıt: Sınav kaldırıldı ama bizim çocuklara değil-haberi

Milliyetçi Harekete Partisi genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında üniversiteler ve gençlerle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Üniversite sınavlarının kaldırılması gerektiğini söyleyen hükümet Bahçeli, “Biz gençlerimizin tek imtihana cezali olmasına karşıyız ve tertemiz tek sistemi arzuluyoruz. Sınavsız üniversite tezini müdafaa ediyor ve Türkiye’nin bu sisteme geçecek güce sahip olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

“BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABERİM VAR”

Partisinin grup toplantısında Bahçeli’nin izahlarına değinen cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Bahçeli’ye tek iyi tek perişan haberim var. Üniversite imtihanları kaldırıldı ama bizim çocuklarımız amaciyla değil” ifadelerini kullandı.

“KİMSE ENDİŞELENMESİN”

CHP öncüsü konuşmasında Ayrı olarak şunları söyledi: “Hiç kime umutsuzluğa kapılmasın. Bu hükümet çok badireleri atlattı. Bu memlekete hakikat manada adaleti getireceğim. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getirmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler. Hiç kimse endişelenmesin. Türkiye’yi, kirlilikten arındıracağız. bendeniz devri sabık yaratma benzeri tek arayışın içinde değilim. Benim partimin önceliği bu memlekete adaleti getirmektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir