Kılıçdaroğlu: Seni gönderecek olan biziz, doktorlar kalacak-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SESLENDİ: GİTMEYİN

“Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının ne civarindan fedakar çalıştıklarına her birimiz şahit olduk. Öyle tek sürece girdik ki Tıp Bayramı’nda hekimler gidip Atatürk heykeline çelenk bırakacaklar, bu civarindan sade tek şey. Yıllarını tıp dünyasına vermiş o yurttaslar gittiler tek çelenk bırakacaklar, bayramlarını kutlayacaklar ona dahi destur verilmedi.

Sağlık çalışanlarının talepleri gündeme geldiğinde, çok sayıda toy doktor vatan dışına gittiğinde, ‘Varsın giderlerse gitsinler’ diye İzah yaptı. Demokratik yollarla seni gönderecek var olan biziz onların tamamı burada kalacak. Ülkelerinde kalacak, hastalara bakacaklar. bütün sağlık çalışanlarına söylüyorum; az kaldı heyecan etmeyin bütün haklarınızı alacaksınız. 10 maddelik bildirinizi de gayet iyi biliyorum. Size verilen sözlerin tutulmadığını da biliyorum. Öyle tek noktaya geldi ki sizi vatan dışına gitmeye zorluyorlar, gitmeyin. Burada kalacaksınız birlikte biz göndereceğiz.

Suriyeli kardeşlerimiz amaciyla ne dedik? Davulla zurnayla göndereceğiz, kendisinin iradeleriyle göndereceğiz ama bu beyefendiyi halkın istemiyle göndereceğiz, davulla zurnayla göndereceğiz. her biri görecek bütün hayat bunun şahidi olacak.”

BAHÇELİ’YE: “BEN TÜRKİYE’NİN HER NOKTASINA GİDERİM AMA SEN GİDEMEZSİN”

“İşte Milliyetçilik budur. Önce benim insanım kazanacak. Bahçeli de duysun bunu. erkek Afrika’ya gidiyor, yer kiralıyor ona sesini çıkarmıyor Kılıçdaroğlu Diyarbakır’a gitmiş çiftçiye fiyatsız akım verecek, ‘Vay sen oraya nasıl gidersin?’. bendeniz Türkiye’nin her noktasına giderim, alnım açık giderim, bu memleket amaciyla giderim. Vatanım, bayrağım amaciyla giderim ama sen gidemezsin. Hiç kimse unutmasın bizim dokularımızda kuvayi milliye ruhu vardır. Ülkemizde tek bir çocuğun dahi yatağa aç girmesine destur vermeyeceğiz. Bunu millet İttifakı ile yapacağız. Bu ülkenin liyakate, büyümeye, adalete ihtiyacı var.”

“MERKEZ BANKASI’NIN BAKİYESİ EKSİ 43 MİLYAR DOLAR “

“Maltepe ekonomi Forumu’na katıldım. Türkiye’nin Bir takım esas problemleri var. Bu meseleler Türkiye’ye ağırbaşlı saygınlık kaybettiriyor. tek çürümeye yollar açıyor. Gittiğim her yerde soruyorlar kiminle çözeceksin, kadrolarınız, planlarınız var mı diye soruyorlar. Çürüme ve çöküş, 20 senelik sürecin nihayetinde finansal sistemin çöktüğünü görüyoruz. Türk Lirası kıymet kaybetmeye ayni ritimde devam ediyor.

Yabancı paralar değerlenirken Türk Lirası kıymet kaybediyor. 128 milyar dolar kimlere satıldı kimse bilmiyor. ortada Bankası’nın kasasında kendisine ait tek sent dahi yok. Yabancılardan topladıkları paralarla orada duruyorlar. Bakiyesi yoksun 43 milyar dolar.”

“OTURUYORSUN GÜNÜN 24 SAATİ CHP”

“O civarindan hatri sayilir büyüklükte tek sıkıntının dahil kismina soktular ki Türkiye’yi kapı kapı ülkeleri geziyorlar, ‘Acaba birileri bize borç kazanç verebilir mi?’ diyorlar. Düne civarindan kendisinin medyalarında en ağır hakaretleri yaptıkları kişilerin ayağına gittiler el etek öptüler.

Sayın Bahçeli’ye sormak istiyorum. T.C. Devletine karşı bu civarindan ağır laflar edenin ayağına Erdoğan gittiği vakit Niçin iki cümle kuramadın? Bu ülkenin şerefi yok mu? Oturuyorsun günün 24 saati CHP, evet cumhuriyet milletçe partisi bu ülkenin teminatıdır, geleceğidir, evet cumhuriyet milletçe partisi milletin partisidir bunu hiç kimsenin unutmamasını isterim.”

“SENİ PAŞA PAŞA GÖNDERECEĞİZ”

“AK Parti ve MHP’den birer mebus İzah yaptılar seçenek kanununda farklık yapıyoruz diye. Gideceklerini çok iyi biliyorlar. emelleri seçenek Yasada farklık yapıp milletin istemini Meclis’e yansıtmak değil. emelleri ‘Biz acep koltuğumuzu nasıl koruruz?’ bunun amaciyla tek düzen etme yapıyorlar. Kardeşim sen milletin sesini bilmiyor musun? millet kararını vermiş seni yolcu edecek. seçenek Kanununu istersen sabah, öğlen, akşam değiştir biz seni yolcu edeceğiz.

Milli iradenin Meclis’e yansımasını istiyoruz. seçenek barajı yüzde üç olsun diyoruz Niçin korkuyorsun? ‘Efendim ulusalci devinim partisi barajı aşamaz onun amaciyla yüzde 7’ye çıkaralım’ tek parti için. ‘Efendim koltuklardan gideriz acep koltuğumuzu nasıl koruruz’ diye. yer amaciyla politika yapılmaz. politika yurttaş amaciyla memleket amaciyla yapılır.

Yolsuzluk yaptım, köşeyi döndüm paralar tamam her şey mükemmel servetler vatan dışında, belli tek süre dahada soyalım. E nasıl soyacağız seçenek geliyor, o vakit öyle tek kanun çıkaralım ki koltuğumuzu koruyalım. Hiçbir güç seni o koltuğa cezali etmez. Hiç meraklanma seni oradan paşa paşa göndereceğiz. Hiç kaygı etme sen.

İster sizin hakim olsun arzu eder AYM’ye atadığın şaibeli reis olsun arzu eder senin yandaşın olsun seni bu milletin elinden kimse kurtaramaz. Sen sandığı getireceksin demokratik yollarla seni paşa paşa göndereceğiz.”

 

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır eleştirisi İlginizi Çekebilir Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır eleştirisi Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye emojili yanıt İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye emojili yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.