Katledilen Azra’nın babası: Katilin çocuğu gelse, yere yıkılsa elini yüzünü siler, saçını okşarım-haberi

Antalya’da 21 yaşında olan Gazetecilik öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Mustafa Murat Ayhan tarafından canice katledilmesinin aksisedaları sürüyor. Vefatıyla bütün Türkiye’yi derinden kanun boğan Azra’nın babası Mustafa Haytaoğlu, kızının vefatıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Baba Haytaoğlu, kızını öldüren şahsın da çocuğu olduğunu hatırlatarak, “Onun 9 yaşında tek çocuğu varmış. bendeniz öyle yüreği iyi tek insanım ki, çocuğu şuraya yanıma gelsin, yere yıkılsın bendeniz onun elini yüzünü silerim, saçını okşarım” dedi.

EMLAKÇIDA ÇALIŞMASI İÇİN İŞ TEKLİF ETTİ

Vahşice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu’nun babası Mustafa Haytaoğlu, kızının yaşadığı korkunç olayı anlattı. Mustafa Haytaoğlu, Azra’nın katiliyle çalıştığı kafede tanıştığını ve caninin kızına emlakçısında çalışması amaciyla iş öneri ettiğini söyledi. Baba Haytaoğlu, gözyaşları içinde Türk adaletine güvendiğini söyleyerek medyada çıkan ‘tecavüze’ uğradığı iddialarını kati tek dille yalanladı. Azra’nın katilinin ifadesini okuduğunu belirten elemli baba, kızının katile karşı geldiğini bu yüzden katilin sinirlenip, Azra’yı evvel boğarak öldürüp dahada ardindan parçalara ayırdığını söyledi. Azra’nın hayalleri olduğunu ve kadın hakları müdafaa edicisi olduğunu söyleyen baba, “Bir dahada Azra Gülendamlar ölmesin, çiçekler solmasın” dedi.

“BABACIĞIM bendeniz DELTA OLDUM”

Psikolojik olarak çok yorgun olduğunu söyleyen ve Azra’nın tek gazetede staj kazandığını belirterek iş bulduğunu söylediğini belirten baba Mustafa Haytaoğlu, “Ben çocuklarıma çok düşkünüm. Her şeylerini heyecan ederim. Rutin olarak görüşüyoruz tabi. Kurban olurum Azra kızım, ‘babacığım, bendeniz delta oldum’ dedi. onla birlikte çok hususi tek ilişkim var. Baba-kızdan öteyiz. Çok neşeli şakrak tek çocuktu. Çevreye müspet enerji saçardı. Yemene içmene dikkat et, dedim. Muhtarım ben, korona var olan mahalleli ile ilgileniyoruz. Kuzu benzeri yurttaslar dahi bu hastalığa yakalanınca asabi olabiliyor. bendeniz de bunu bildiğim amaciyla ablasına Azra kati davranabilir, sakin ol, dedim. Tamam, Diye konuştu o da. Azra da hasta kisi olduğu amaciyla serum taktırmış, resim attı bana. Geçmiş olsun iyi kızım, dedim. Arkasından bana paça çorbası içerken resim attı. Kızın paça içiyor yakışıklım, Diye konuştu bana” diye konuştu.

“ARADIM AÇMADI TELEFONU”

Azra’nın kayboluşunu arkadaşından öğrendiğini belirten Baba Haytaoğlu, “Azra’yı aradım açmadı telefonunu. Ablasını arıyorum Azra’yı soruyorum. İyi diyor, uyuyor diyor. tek şekilde oyalatıldığımı hissettim. tek mesele mu var, dedim ablasına. Yok, Diye konuştu ama tek bitkinlik var sesinde. Yazlığa gitmiştim, normalde gitmem pek. Saat tek benzeri telefonum çaldı. Muhtar olduğum amaciyla her gelen telefonu açıyorum. Arayan ‘Ben Nazmiye’ dedi. Tanıyamadım. Azra’nın arkadaşı olduğunu söyledi. Azra kayboldu iki gündür, bulamıyoruz, dedi. Bindik Antalya’ya geldik. Karakola gittik. Çok araştırma yaptık” diye konuştu.

“SABAHA KARŞI iletileri OKUYOR AMA DÖNMÜYOR”

Azra’nın katili amaciyla arkadaşına amcam dediğini belirten elemli baba, “Ablasına kaybolma olayının nasıl olduğunu sordum. Çok iyi bakıyordum, her şey yolundaydı dedi. Azra, aşağı inip bankta oturacağını söylemiş. Ablası da hasta kisi olduğu amaciyla hemide sağlık açısından doğru olmadığını ayni vakitte da yasak olduğunu söylüyor. Azra, bendeniz sıkıldım abla diyor. Ablasını inandirma edip aşağı iniyor. Ablası bakmış, bankta oturuyormuş. İçi Deşarj olmuş ablasının. Ablası uyuya kalmış. Uyandığında bakmış kardeşi yok. Paniklemiş. Aramış açmamış, arkadaşlarını aramış. ardindan Azra açmış telefonu. Neredesin dediğinde ‘Ben tek abiyleyim. hasbihal ediyoruz, bana muavin oluyor o da bu hastalığı atlatmış’ demiş. Yerini sorduğunda net tek şey söylememiş. Haneye gelmesi amaciyla inandirma etmeye çalışıyor. Azra, inandirma olmuyor. ardindan sabaha karşı mesajları okuyor ama dönmüyor. dahada ardindan ileti iletilme çizgisi tek tıka düşüyor ve mesajları görmez oluyor. Ondan ardindan ablasında panik başlıyor. Biz Antalya’ya geldiğimizde tek arkadaşı arıyor Azra’nın. Azra’yı görmüş. Ne yapıyorsun demiş hastayım demiş, ellerinde eldiven varmış kızımın. Arkadaşı da bu halde neden dışarıdasın deyince ‘Amcam beni hastaneye götürecek’ diyor. ardindan erkek gelip kızımı alıp gidiyor” şeklinde konuştu.

“KATİL TECAVÜZ ETMEDİM” DİYOR

İfadede tecavüzün olmadığını söyleyen baba Haytaoğlu, “Adamın ifadesini okudum. Çorbacıya gidiyorlar, eczaneye gidiyorlar. Kızım astım hastası. tek şekilde kızımı inandirma ediyor. millet tecavüz etmiş diyor. İfadeyi bendeniz okudum. Katil, ‘Tecavüz etmedim, karşı geldi sinirlendim, boğdum, öldürdüm, parçalara ayırdım’ diyor ” dedi.

“ÇALIŞTIĞI KAFEDE TANIŞIYORLAR”

Azra’nın katili ile çalıştığı kafede tanıştığını belirten baba, “Kızım kafede çalışıyor Azra, erkek oraya alıcı olarak geliyor. erkek emlakçıymış, inşaat mühendisiymiş. Vicdandan yoksun ama Parasal olarak varlıklı biri. Kızıma, sen çok etkin devinim eden etkin birisin diyor. Seni paraya boğarım tarzında, dolaysiz bunun benzeri değil ama benim emlak ofisim var çalışır mısın? Diyor. Azra’da değerlendiririm deyip numarasını alıyor. Olaylar bu şekilde gelişiyor” diye konuştu.

“GAZETECİ OLMAK İSTİYORDU”

Adalete güvendiğini belirten baba, “Türk adaletini güveniyorum. tek dahada Azra Gülendamlar ölmesin, çiçekler solmasın. Benim kızımın hayalleri vardı. medya mensubu olmak istiyordu. Kararlı birisiydi. Kadın hakları müdafaa edicisi olmak istiyordu. bütün kadın platformlarına üyeydi. Anadolu çocuğuyuz. Kızıma saldırdığında o adam, kızım ona vuruyor, erkek düşüyor. Kapı kilitli olduğu amaciyla çıkamıyor. Ne civarindan konuşsam kızım art gelmeyecek. Öpmeye doyamadığım kızımı, toprağa vermeye hazırlıyorum” şeklinde konuştu.

“ÇOCUĞU GELSE YÜZÜNÜ OKŞARIM, SİLERİM”

Katilin de tek çocuğu olduğunu belirten baba Haytaoğlu, “Onun 9 yaşında tek çocuğu varmış. bendeniz öyle yüreği iyi tek insanım ki, çocuğu şuraya yanıma gelsin, yere yıkılsın bendeniz onun elini yüzünü silerim, saçını okşarım. bendeniz onu Allah’a havale ediyorum, Allah’ından bulsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir