Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı: Kimse genel kurulun üzerinde değil-haberi

Son dönemde sıkça konuşulan tasima yasağının sözle kalkmayacağını belirten Büyükkarcı, “Yönetime geldiğimizden beri ne civarindan borç ödediğimiz, FIFA ve FIBA dosyalarımızı nasıl kaldırdığımız, onların dışında da futbola mevzu var olan borçları Daha ödemeye ayni ritimde devam ettiğimiz ortadadır. Benim verdiğim laf de ortadadır” dedi.

Son seçimli genel kurulunu 3.5 sene evvel 20 ocakta 2018’de yapıp koronavirüs pandemisi hasebiyle geçen sene Mayıs 2020’de yapılması koşul olan kongreyi erteleyen yeşil-kırmızılılarda reis Büyükkarcı, genel heyet isteminin her şeyin üzerinde olduğunu belirtti. Büyükkarcı, “Çorbada tuzu olmayanlar şimdi sofrada yer aramaya çalışıyor. Zannetmesinler ki bu Karşıyaka kamuoyunun gözünden kaçıyor. Her şeyin konuşulacak yeri vardır. Kimse kendini genel kurulun üzerinde görmesin” açıklamalarını yaptı.

FUTBOLA EN ÇOK BİZ ÜZÜLDÜK 

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, futbol ve voleybolda sezon değerlendirmesi yaparken, basketbolda ise FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li Finalleri öncesi açıklamalarda bulundu. Futbolda sezonu istek ettikleri yerde kapatmadıklarını belirten Büyükkarcı, “Maalesef istediğimiz benzeri tek sezon geçirmedik. bütün yönetim olarak çok çaba verdik ama asgari taraftarlarımız civarindan çok üzüldük. Bu sene en hatri sayilir büyüklükte gücümüz taraftarlarımızdan yoksun olarak ugras ederken tek istikametten korona belasıyla uğraşırken başka istikametten da Ne yazık ki dahil dinamiklerimizden zarar gördük. Bunları vakiti gelince bütün detaylarıyla Karşıyaka kamuoyuna açıklayacağım” dedi.

HEDEF AVRUPA KUPASI

Basketbolda sezon başında hedefledikleri yerde olduklarını belirten Turgay Büyükkarcı, “Sezon başı ligde evvel 3’ü, Avrupa’da nihayet 8’i hedeflemiştik. Taraftarlarımızdan yoksun tek şekilde buraya geldik. Bundan ardindan dahada da ilerleyeceğimizi söyleyebiliriz. Şampiyonlar Ligi finalleri çok eşit takımların mücadelesi şeklinde geçecek. İlk turda elenmemiz de kupayı almamız da sürpriz onay edilmemeli. En mühim hedeflerimizden biri Avrupa kupasını müzemize getirmektir. Voleybol takımımız amaciyla emeği geçen başta şube başkanımız Serkan Ergüven olmak üzere, bütün yönetim kurulumuza, teknik ekibimize ve oyuncularımıza Play-Off amaciyla teşekkür ederiz. Heyecanımızı kaybetmeden tertemiz sezonda da Sultanlar Ligi’ne çıkmak amaciyla savaşımız sürecektir” değerlendirmesini yaptı.

KSK TOKEN KAZANDIRDI

Karşıyaka’nın türk mali tek kripto kazanç platformu tarafından yasama geçirilen taraftar token projesinde takim 5 milyon 50 bin TL’lik gelirin sahibi olurken, evvel arzdan alım yapan yeşil-kırmızılı taraftarlar ve KSK Token alan yatırımcılar ise yılbaşından beri kazancını 19’a katladı. Dünyadaki teknolojik değişimleri yakından izleyen Karşıyaka, Bitci Teknoloji iş birliğiyle yasama geçirdiği taraftar token projesiyle ağırbaşlı tek gelirin sahibi oldu. KSK Token sayesinde kulübün kasasına giren 5 milyon 50 bin TL’den nihayet FIFA dosyası var olan Daha önceki futbolculardan Igor Duric’e var olan borç da kapatıldı. toplaminda 355 milyon adet üretilen tokenlerden evvel iki halka arzda 25 milyon adeti satılmıştı.

İZMİR, (DHA)

  • misli.com 3. lig

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir