Karantinayı ihlal eden çift, komşuları tarafından demir parmaklıklarla eve hapsedildi-haberi

Yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri var olan Hindistan‘da hergün olay sayısı rekor seviyedeki tırmanışını sürdürüyor. Hindistan sağlık Bakanlığı’ndan yapılan izaha göre nihayet 24 saatte 349 bin 691 olay tespit edilirken toplaminda olay sayısı 16 milyon 960 bin 172’ye yükseldi.

CAN KAYBI EN YÜKSEK NOKTADA

Birçok hastanenin tıbbi oksijen sıkıntısı hasebiyle aciliyetli yardım çağrısında bulunduğunda Delhi’de kent Başbakanı Arvind Kejriwal, başka eyaletlerin başbakanlarından oksijen yardımı istedi. nihayet 24 saatte iki bin 767 kişinin Kovid-19 hasebiyle hayatını yitirdiği ülkede, hergün can kaybı sayısı da salgının başından bu yana görülen maksimum noktaya ulaştı.

EVE HAPSEDİLDİLER

Durum bu civarindan tehlikeliyken ülkenin Nellore şehrinde enteresan tek olay alana geldi. Korona testleri müspet çıkan, ama karantina kuralların uymayan evli çift, erken uyandıklarında Haneye kilitlendiklerini ayrım edince şok oldu. Komşuları tarafından Haneye hapsedildiklerini öğrenen çift, çıkabilmek amaciyla polisten yardım istedi.

“KAPANA KISILDIK”

Polise verdikleri ifadede hanelerinde kapana kısıldıklarını söyleyen çift, ihtiyaçlarını akrabalarının karşıladığını söyledi. Çiftin iki çocuğuna ise tekrar tek yakınlarının baktığı öğrenildi.

KOMŞULARA DAVA AÇILDI

Komşular ise verdikleri ifadede, karantinada olması koşul olan adamın dışarıdan geldiğini ayrım ettikleri amaciyla bunun benzeri tek yönteme başvurduklarını söyledi. Komşulara ‘yasa dışı mapus cezası’ hasebiyle dava açıldı. Görüntülerde, çiftin komşuları tarafından dikilmiş asma kilitli hatri sayilir büyüklükte tek demir kapının arkasında durduğu görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir