Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’ün kongre çağrısına cevap: Açıklamaları Oğuzhan Bey’i bağlar-haberi

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı müzakereler ile dikkat çeken Saadet Partisi çok İstişare heyeti Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Bir gün evvel yasamsal medya hesabından paylaşım yaparak, “Güçlü tek mutluluk Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüş’e kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle tek liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” ifadelerini kullandı.

“LİSTE HAZIRLANACAK VE KONGRE BAŞKANLIĞINA SUNULACAK”

Milli Görüşün partisini, başka partilerden ayıran en mühim yönünün, ahlaki ve içsel değerlere bağlılığı ön planda tutması olduğunu belirten Asiltürk, şunları kaydetti: “Allah’ın izniyle tek sonraki kongrede, memleketimizin şu anda içinde bulunduğu yasamsal ve siyasi şartlara ahenk gösteren olarak hizmet edecek tek Örgüt oluşturacağız. kuvvetli tek mutluluk Partisi örgütü oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, ulusal Görüşe kazandırmak amaciyla benim gözetimimde, geniş istişarelerle tek liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını kismet eylesin.”

“AÇIKLAMASI, OĞUZHAN BEY’İ BAĞLAR”

Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Asiltürk’ün kongre çağrısı sonrası yaptığı evvel izahta şu ifadeleri kullandı: “Parti meselelerimizi halkoyu önünde tartışmayı bu vakte civarindan yapmadım, bundan ardindan da yapmayacağım. Dünkü İzah Oğuzhan Bey’i bağlar. Kendisiyle de görüşeceğiz. Bundan dolayı da başka tek İzah yapmayı doğru bulmuyorum. Parti içi problemleri halkoyu önünde paylaşmak memleket meselelerini çözmeye muavin olmaz.”

Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine mutluluk Partisi'nden itiraz: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya ayni ritimde devam edeceğiz

Oğuzhan Asiltürk’ün kongre hamlesine mutluluk Partisi’nden itiraz: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya ayni ritimde devam edeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir