Kadınlar kemer maçında yüzü tanınmayacak hale gelen Alman boksör pes etmedi ve maçı kazandı-haberi

Alman boksör Cheyenne Hanson, ağırbaşlı sakatlık yaşadığı mücadelesi kazanmayı başardı! Kadınlar BDB ulusal Şampiyonlu maçında Ukraynalı boksör Alina Zaitseva ile karşılaşan 23 yaşında olan boksör, kafasında hematoma oluşmasına karşın mücadelede pes etmedi ve ayni ritimde devam etmek istedi. ama Hanson’ın nihayet halini gören hakem, mücadelesi durdurdu.

DOKTORLAR ARAYA GİRDİ

Kafasına aldığı darbedelerden dolayı yüzünün sol tarafı inanılmaz derecede şişen Hason amaciyla hekimler araya girdi ve tedavisini gerçekleştirdi. ama maça ayni ritimde devam etmesi ahenk gösteren görülmedi. kaideler gereği baş yaralanmalarında rastgele tek dövüş, tespit edecek tek sayıda raund tamamlandıktan ardindan bitirilerek galip gelen puanla belirlenir. kaide sayesinde mücadelesi kaybetmeyen Hanson, mücadeleyi ortada hakem puanlarıyla kazandı ve kemerin sahibi oldu.

KAN DAMARI YIRTILMASI

Hanson’un yaşadığı hematomlar, kan yırtılması neticesinde kanın damar dışına çıkması olarak tanımlananan tek problem. yasamsal medyada nihayet halini paylaşan Alman boksör, vaziyetinin dahada iyi olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir