‘Kaçak Gelinler’ operasyonu! İl il gezip dolandırdılar-haberi

Ankara güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık ofis Amirliği ekiplerince üç mağdurun şikayeti üstüne başlatılan soruşturmada, memleket genelinde etkinlik gösteren örgütün İzdivaç etme vaadiyle 20 kişiyi dolandırdığı tespit edildi.

Bunun üstüne kurulan hususi ekip, örgütü takibe aldı. üç ay süre gelen teknik ve fiziki takibin derhal peşinden Ankara merkezli 8 şehirde eş zamanlı ‘Kaçak Gelinler’ adli harekât düzenlendi. Operasyonda, 9’u kadın 18 kişi gözaltına alındı. Firari üç şüphelinin yakalanması amaciyla de çalışma başlatıldı.

SAHTE GELİNİ, sahte anne adayi VE BABADAN İSTEMİŞLER

Ülke geneli etkinlik yürüten hatali örgütünün, özellikle yaşlı, Özürlü ve algı yetisi düşük kişileri amaç aldığı belirlendi. Örgütün sahada çalışan üyelerinin, izdivaç etmek istek eden kişileri bularak, teşkilat üyesi kadınlarla evlendirme vaadinde bulundukları ve bunun karşılığında yüklü miktarda kazanç aldıkları tespit edildi.

Ayrıca örgütün kendilerince kurduğu senaryoda; Türk örf, adet ve geleneklerine sözde ahenk gösteren devinim ettikleri; teşkilat üyesi kadınları istemek amaciyla gelen mağdurların, kendilerine anne, baba ve kardeş izlenimi veren tekrar teşkilat azalarından istek ettikleri belirlendi.

TÜM ZİYNET EŞYALARINI ALIP KAÇTI

Anne, baba ve kardeş görünümündeki teşkilat üyelerinin, sözde geline imam nikahı kıyıldıktan ardindan güven sağlamak amaciyla düğün sonrası ev ziyaretine gittikleri saptandı.

Sözde gelinin ise bu sırada bütün ziynet eşyaları ile düğün takılarını alarak haneden çıkan teşkilat azaları ile birlikte ortadan kaybolduğu öğrenildi. hatali örgütünün bu metotla 20 kişiyi 1,5 milyon Lira dolandırdığı belirlendi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.