İstanbul’da 726 göçmen yakalandı-haberi

İstanbul güvenlik Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla ugras ve sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığına baz alinarak yürütülen soruşturmalar çerçevesinde ülkeye illegal yollardan gelen kişilere karşı denetimlerini sıklaştırdı.

726 GÖÇMEN YAKALANDI

Kent genelinde Bir gün evvel ve bu erken yapılan asayiş uygulamaları ve umuma açık alanlarda gerçekleştirilen denetimlerde 327’si Afganistan kökenli, 128’i Suriye uyruklu, 104’ü Pakistan ve 167 başka ülkelerden olmak üzere toplaminda 726 düzensiz göçmen yakalandı.

Güvenlik kuvvetlerinin düzensiz muhacirlere baz alinarak sıkı denetimlerinde mayıs ayı başından bu yana geçen 6 hergün müddette 983’ü Afganistan, 321’i Suriye, 401’i Pakistan ve 412’si başka ülkelerden olmak üzere yakalanan toplaminda sığınmacı sayısı iki bin 117’e erişmiş oldu.

Mülteci konumunun dışındaki düzensiz muhacirlere baz alinarak yükselen denetimlerde sene başından bu yana İstanbul ve çevre ilçelerde yakalanarak ülkelerine art gönderilen kişi sayısının 8 bin 251’e eriştiği öğrenildi.

Danimarka'dan sığınmacı hamlesi: Ruanda ile müzakereler sürüyor İlginizi Çekebilir Danimarka’dan sığınmacı hamlesi: Ruanda ile müzakereler sürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.