İsrail’e darbe üstüne darbe! Filistinliler SİHA fabrikasında üretimi durdurdu-haberi

İsrail’in Gazze’ye baz alinarak saldırılarında başta kadın ve çocuklar olmak üzere çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. İsrail Güvenlik Kabinesinin kuşatma altındaki Gazze Şeridi’nde 10 Mayıs’tan bu yana süre gelen saldırılara nihayet verilerek ateşkese gidilmesi amaciyla yapılan oylama onay edildi. Karara göre mütareke evvelki vakit saat 02.00 sularında başladı. ama mütareke kararına karşın İsrail ve Filistin arasındaki gerginlik ayni ritimde devam ediyor.

FİLİSTİN BAYRAĞI AÇTILAR

Son olarak İngiltere’den gelen haberde, Filistinlilerin işgali hasebiyle Leicester şehrinde İsrail’e ait tek SİHA fabrikasında iki günden bu yana eylem yapılamadığı öğrenildi. İngiltere merkezli Palestine Action isimli tek eylem grubu azalarının 19 Mayıs’ta Leicester’da Elbit-Thale Systems binasında başlattıkları eylemleri ayni ritimde devam ediyor. tek grup kendisi kendilerini kapıya zincirlerken çatıya çıkan dört kişilik tek grup da Filistin bayrağı açıp binanın duvarlarını İsrail’in döktüğü kanı simgelediklerini söyledikleri al boyayla boyadı.

GAZZE’DE KULLANILAN SİHA’LAR ÜRETİLİYOR

Tesiste Gazze’de kullanılan Hermes isimli SİHA’ların üretildiğini belirten eylemciler, işgalle “olabildiğince işleri aksatmayı” amaçladıklarını belirtti. Eylem hasebiyle iki gündür imalat yapılamadığı öğrenildi. aynı zamanda tek grup kişi de eylemcilere destek saglamak amaciyla olay adina geldi.

EYLEMCİLERE SU saglamak İSTEYEN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bu arada polis, eylemcilere su ve besin saglamak istek eden tek kişiyi gözaltına aldı. Palestine Action, Twitter hesabından bu kişinin dahada ardindan hür bırakıldığını duyurdu. Filistin’le dayanışmayı destekleyen itfaiye müdahale etmeyi reddetti

Kaynak: Anadolu ajansı / Hasan Esen

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir