İşini 10 yıldır aşkla yapıyor! Kendisine göre eğittiği arılarını öpen arıcı, onları elleriyle seviyor-haberi

Antalya’nın Döşemealtı kazasinda 10 senedir arıcılık işiyle uğraşan 60 yaşında olan Yaşar Doğan, bahçesinde bulunan kovanlardaki yüzlerce arıyla hususi savunucu kıyafet giymeden ilgileniyor. Arılarla ilgilenmekle kalmayan Yaşar Doğan, onları öpmekten de çekinmiyor. Hayvanları kendisine göre eğittiğini argüman eden Doğan, arı sokmalarının da çok faydalı olduğunu belirterek 3-5 adet arı tarafından sokulmak istediğini dile getirdi.

”ARILARI KENDİME GÖRE EĞİTTİM”

Arıcılık işiyle uğraşan Yaşar Doğan, “10 senedir arı işi ile uğraşıyorum. Arıları kendime göre eğittim. Arılarda elbet kendine zarar vermeyen kişiyi biliyor, bildiği içinde zarar vermiyor. Her akşam gelip açıp bakıyorum, elime alıyorum. Arı istikbal bana konar, severim. O da beni sever. Benim onlara zarar vermeyeceğimi bildiği amaciyla o da bana zarar vermez. Arı soktuğu zaman, insana çok faydalıdır. Elinde, kolunda, dizinde, rastgele tek yerinde ağrı sızı kalmaz. İnsanı rahatlatır. bendeniz çok istiyorum beni 3-5 adet arının sokmasını. Sokmuyor” diye konuştu.

KORUYUCU elbise GİYMİYOR

Arıların yanına her vakit korumasız girdiğini belirten Yaşar Doğan, “Arı, doğayı dengeleyen ekolojik tek sistemin parçasıdır. Çiçekten çiçeğe döllendirme yapar, aşılama yapar. Bitkinin dahada uzunca yaşaması, ağacın kaliteli meyve vermesi amaciyla devamlı muavin olur. Bugüne civarindan beni 50-100 adet arı sokmuştur. bendeniz hiç birinden şikayetçi değilim. her vakit yanlarına korumasız girerim, korumasız bakarım” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ELİFNAZ ALTÜRK

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir