İran sınırındaki terör saldırısında bir özel harekat polisi şehit oldu-haberi

Doğubayazıt kazasinda bulunan Gürbulak Gümrük Kapısı’na yakın tek alanda bulunanBölükbaşı köyünde güvenlik güçlerinin nöbet değişimi esnasında teröristlerce roketli ve uzunca namlulu silahlarla hücum düzenlendi.

1 POLİS ŞEHİT OLDU, harekât BAŞLATILDI

Saldırı neticeninde Özel Harekat polisi Veli Kabalay şehit olurken, üç zabita memuru ise yaralandı. alanda geniş çaplı harekât başlatıldı.

ŞEHİT ATEŞİ DENİZLİ’YE DÜŞTÜ

Terör saldırısında şehit var olan Kabalay’ın üzüntü haberi, Tavas kazasi Ulukent Mahallesi’nde yaşayan ailesine ulaştı. Şehidin baba evinin bulunduğu iki katlı Haneye Türk bayrağı asıldı. Ramazan Bayramı’nın evvel günü, oğullarının şehadet haberini alan elemli aile, fenalık geçirdi. Aile azalarina sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Acı haberin duyulmasının derhal peşinden yakınları, şehidin evine akın etti. Şehit Kabalay’ın evli ve tek bebek babası olduğu öğrenildi. Şehit Kabalay’ın bu erken ailesi ve eşi ile telefonla görüştüğü ve bayramlarını kutladığı öğrenildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TAZİYE MESAJI YAYINLADI

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Ağrı ilimizde Türkiye-İran sınır hattında yapılan sınır duvarı inşaatının güvenliğinde görevli kahraman hususi harekat polisimiz bölücü pkk terör örgütü mensuplarınca İran tarafından yapılan taciz atışı neticesi şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize, elemli ailesine ve Türk zabita Teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz” denildi.

EMNİYET genel MÜDÜRÜ AKTAŞ’TAN BAŞSALIĞI MESAJI

Emniyet genel Müdürü Mehmet Aktaş, İran hududunda teröristlerce açılan ateş neticesi şehit var olan Özel Harekat polisi Veli Kabalay amaciyla başsağlığı iletisi yayımladı. güvenlik genel Müdürlüğü’nün yasamsal medya hesaplarından paylaşılan iletide Aktaş, şu ifadeleri kullandı: “13 Mayıs 2021 tarihinde Ağrı/Doğubeyazıt kazasi Bölücek sınır Karakolu kisminda süre gelen duvar inşaatının güvenliğini sağlamak emeliyle gönderilen time, İran tarafından bölücü pkk terör örgütü mensuplarınca yapılan taciz ateşi neticesi kahraman Özel Harekat polisimiz Veli Kabalay yaralanmış, kaldırıldığı Doğubeyazıt hükümet Hastanesi’nde yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Aziz şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim.”

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir