İngiltere’deki taraftarların katkısıyla küresel çapta bir dayanışma ortamının başlangıcı yapıldı-haberi

Arsenal Taraftarlar Derneği, tertemiz ligin futbola değin her şeyi öldüreceğini ifade etti ve “Buna karşı çıkmak amaciyla elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Dernek idaresi bu turnuvaya katılmanın, Arsenal kulübünün sonunu getireceğini savundu.

Chelsea Taraftarlar Derneği de tertemiz oluşuma Tamamiyle karşı olduklarını duyurmuş, sokaklarda protestolar yapılmıştı. Dernek, “Böylesi tek Süper Lig, kazanç amaciyla açık rekabeti yok eder. Bu karardan dönün, takım ve deplasmanlar bizimdir” ifadelerini kullandı.

Liverpool’un taraftar derneği Spirit of Shankly, kulübün sahibi var olan ABD’li FSG şirketinin “aç gözlülükle kazanç peşinde koşarken taraftarları göz ardı ettiğini” ifade etti ve ekledi: Futbol onların değil bizimdir. Futbol kulübümüz de onların değil bizimdir.” Liverpool taraftarları, statlardan pankartlarını sökmüş ve Süper Lig’den çekilme olmazsa takımı desteklemeyeceğini bildirmişti.

“FUTBOL GELENEKLERİNE SAYGILARI YOK”

Manchester City Resmi Taraftarlar Derneği de takim yönetiminin bu kararı alırken hiçbir şekilde kendilerine danışmadığını duyurdu:

“Bu turnuvanın motivasyonu açgözlülükmüş benzeri gözüküyor. takim yönetiminin taraftarlara hiçbir bilgi vermemesi, bu kararı alanların futbol geleneklerine hiçbir saygısı olmadığını gösteriyor.

“Diğer bütün taraftar örgütleriyle birlikte bu plana karşı savaşmakta kararlıyız.”

“İHANET ETTİNİZ”

Tottenham Hotspur Taraftarlar Derneği ise kulüplerinin Avrupa’da kupa galip gelen evvel Britanya takımı olduğunu hatırlattığı açıklamasında, “Kulüp idaresi kulübe, tarihine ve bu oyunu hususi yapan sihre hainlik etmiştir” ifadelerini kullandı.

HERKES BİR ARAYA GELDİ

Böylece Avrupa Süper Ligi önerisi, İngiltere’de derhal hemen bütün taraftar derneklerini tek araya getiren ve hepsinin reaksiyonunu çeken ender olaylardan biri haline geldi. Bu hareketlenme küresel çapta tek etki gösterdi. 2000’li senelerin başına nazaran nihayet vakitlerde futbola azalan ilginin, bu birleşmeyle tekrar yükselebileceğine baz alinarak görüşler paylaşılıyor.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir