İngiltere Savunma Bakanlığı’na ait gizli belgeler şehirdeki bir otobüs durağında bulundu-haberi

Savunma Bakanlığı’na ait var olan saklı belgeler, İngiltere‘nin Kırım kıyısı açıklarında Ukrayna sularından geçişine Rusya’nın mümkün reaksiyonları ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ liderliğindeki NATO operasyonu sona erdikten ardindan Afganistan’da mümkün tek Birleşik Krallık’ın askeri varlığına ait Tasarıları içeriyor.

ISLAK BİR YIĞIN İÇİNDE BULUNDU

Toplamda derhal hemen 50 sayfa var olan belgeler, salı sabahı acele saatlerde Şehirde tek otobüs durağının arkasındaki ıslak tek yığında bulundu.

BELGELER BUNUNLA asabi DEĞİL

Bir yığın içinde bulunan belgeler İngiltere’nin kendisini Avrupalı müttefiklerle rekabet seklinde bulabileceği alanlar ile alakalı duygulu gözlemler de dahil olmak üzere silah ihracatı kampanyalarıyla alakalı detayları da kapsıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Joe Biden’ın görevdeki evvel aylarına ait gözlemler de dahil olmak üzere, İngiltere-ABD müdafaa Diyaloğu’nun geçen pazartesi günkü oturumu amaciyla brifing notları da vesikalarda mevcut.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İngiltere müdafaa Bakanlığı sözcüsü, tek çalışanın duygulu verilerin bulunduğu evrakı kaybettiğini bildirdiğini belirterek konuya değin dahada çok yorum yapmanın ahenk gösteren olmayacağını söyledi. Olaya ait tahkikat başlatıldığı açıklandı.

BELGELERİ BULUP BBC’YE havadis VERDİ

İsmini saglamak istemeyen tek İngiliz vatandaşı, mevzubahis dokümanları salı bugünü erken saatlerinde buldu. dokümanların duygulu içeriğe sahip olduğunu ayrım eden kişi, BBC ile temasa geçti. BBC, e-postalar ile tek grup sunumu bulunan belgelerin, müdafaa Bakanlığındaki üst düzey tek yetkilinin ofisinden geldiğini olasılık ediyor.

BBC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir