İmamoğlu’ndan Bakan Soylu’ya kurban bağışı tepkisi: 132 bin aileye bu kötülüğü neden yapıyorsunuz?-haberi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı’nın kurban bağışı toplamak amaciyla destur istek ettiğini, ama hiçbir neden sunulmadan talebin reddedildiğini yasamsal medya hesabından tek video ile duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ

Paylaşımına, “132 bin aileye bu kötülüğü neden yapıyorsunuz? Aklını, vicdanını, insanlığını yitirmemiş hükümet görevlilerine sesleniyorum; bu yanlıştan tek vakit evvel dönmelisiniz” notunu yazan Ekrem İmamoğlu, “İhtiyaç sahibi 132 bin ailenin evine tek kilo kıyma girmesine gönlü razı olmayan, onların bayramda yüzünün gülmesini istemeyen tek kişi var, o da İçişleri Bakanı” ifadelerini kullanarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi.

İmamoğlu, paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli vatandaşlarımız, bu erken size üzülerek vicdanımı sızlatan tek konudan bahsedeceğim. nihayet derece duygulu ve ulvi bu konuyla alakali dahi kişisel ihtirasların hükümet aklının nasıl önüne geçtiğini inanın anlayamıyorum. ani çok gündür çok düşündüm ama sizlerle paylaşmayı kıymetli buldum.

Anlatayım ve lütfen beni dikkatle dinleyiniz. 90 seneninde kurulan İstanbul Vakfı’nın emeli şudur; İstanbul’un ve İstanbulluların müsterek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmak. İşte bu amaçla vakfımız geçen sene kurban bağışı toplamak amaciyla devletimizden destur istemiş ve bu destur verilmiştir. yüzlerce hayırsever kurban ibadetini belediyemizin güvencesi ile bu şekilde yapmış ve bağışlar neticesinde İstanbul’da 132 bin 50 ihtiyaci var olan ailemizin evine tek kilogramlık kavurma ve kıyma girmiştir.

“BU HAYIRLI YOLA ÇIKMAMIZ İÇİN İZİN VERİLMEDİ”

Tüm dağıtım ve bağış hesabını da eksiksiz devletimize sunduk. Bu kurban bayramında da bu ulvi amaçla yola çıktık. İstanbul Vakfı’mız tekrar devletimizden bağış toplamak amaciyla destur istedi. 27 Nisan gününden beri tam iki ayı aşkın müddettir bekletildi ve nihayetinde bu hayırlı yola çıkmamız amaciyla vakfımıza destur verilmedi. ‘Hayır, sen kurban bağışı toplayamazsın’ dendi. Hiçbir neden yok. Bu kararı anlamakta zorluk çekiyoruz. İnanın devletimizin Bir hayli kıymetli devleti yöneticisinin de bizim benzeri düşündüğünü biliyorum. tek kişi dış o da İçişleri Bakanı. İhtiyaç sahibi 132 bin ailenin evine tek kilo kıyma girmesine gönlü razı olmayan, onların bayramda yüzünün gülmesini istemeyen tek kişi var o da İçişleri Bakanı. Şimdi bu tavrı tanimlamak mümkün mü? geçen sene destur verilen vakfın kusuru yok. geçen sene neyse bu sene da aynısı uygulanacak. Neden? Allah aşkına neden? tek cümle dahi neden yok. Ne var? Yalnızca tek kişinin kişisel ihtirası var. Ne yazık ki kini mi var, hiddeti mi var veyahut başka tek hesabı mı var çözemiyorum. Onun amaciyla ani çok gündür bu haberi alır almaz ne yapayım diye düşünüyorum. Bu kişinin kötülük ettiği ne benim, ne de Büyükşehir Belediyesi. Ne benim siyasi geçmişim, ne de partim ne de başka tek şey. 132 bin aileye bu kötülüğü yapıyorsunuz. Çok ama çok düşündürücü.

“GELİN İNANCIMIZIN VE İNSANLIĞIN Başka bir deyişle sira DURUN”

Bu engellemeye karşın bendeniz yola çıkmayı istedim ama kaygı duydum. Bu kaygı veyahut korku kimseden değil. Bağış almaya başlayınca dahada evvel olduğu benzeri hesapların bloke edilebilecek olması. onla birlikte da ugras ederiz ama bu sefer durum farklı. Bağışçı vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini adina getirememiş olması beni çok derinden düşündürdü. Biz inançlı insanlarız. Tam da bunun benzeri tek engele vesile olmaktan tabiki çok korkarız. Kimseyle dövüş etme, dirsek savaşı uygulamak tek derdimiz yok. Daha umutlu olmak istiyorum. Bu tek kişinin kararının gözden geçirilmesini ve devletimizin doğruyu bulmasını arzu ediyorum. Gelin, İçişleri Bakanı’nın 132 bin 50 ailemizi üzecek kararını ortadan kaldırtın. Devletimizin bütün birimlerine, kurumlarına, kalp sahibi yöneticilerine sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, gelin inancımızın ve insanlığın yanında durun. Her şeyi siyasete tek şekilde karıştırmaktan vazgeçin.”

Son Dakika: İmamoğlu'nun çıkışı sonrası İçişleri'nden açıklama: İstanbul Vakfı'nın kurban bağışı toplamasına destur verilmiştir

Son Dakika: İmamoğlu’nun çıkışı sonrası İçişleri’nden açıklama: İstanbul Vakfı’nın kurban bağışı toplamasına destur verilmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir