İmamoğlu, 2 yılla yargılandığı davadan çıkan karara isyan etti: Hukuk ilkeleri hiçe sayıldı-haberi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, seçenek döneminde gerçekleştirdiği Karadeniz gezisi sırasında, 5 Haziran 2019 bugünü havalimanında yaşanan tartışmada Daha önceki silahlı güç Valisi Seddar Yavuz’a perişan laf ettiği iddiasıyla silahlı güç 4. Asliye karar Mahkemesi’nde perişan laf davası açılmıştı.

2 YILA civarindan HAPSİ İSTENİYORDU

Bugün davanın karar duruşması yapıldı. Duruşmada İmamoğlu ve Yavuz’u avukatları temsil etti. Önceki duruşmada mütalaasını açıklama eden savcılık, İmamoğlu ile alakalı 6 aydan iki seneye civarindan mapus cezası istek etmişti.

MAHKEME ADLİ kazanç CEZASI VERDİ

Mahkeme, perişan laf suçunun işlendiğinin sabit olduğuna karar vererek İmamoğlu’nun, 365 vakit adli kazanç cezası ile cezalandırılmasına, atılı suçun alenen işlenmiş olması hasebiyle 425 vakit adli kazanç cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanığının sabıkasız geçmişi, tekrar hatali işlemeyeceği istikametinde mahkemede oluşan müspet kanı neticesi cezada 1/6 oranında indirim yapıldı. Ekrem İmamoğlu, 354 vakit karşılığı olarak toplaminda 7 bin 80 Lira adli kazanç cezasına çarptırıldı.

İMAMOĞLU karar TEPKİ GÖSTERDİ

Mahkeme kararına yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımla reaksiyon gösteren İmamoğlu, “Tanıklarımız dinlenmedi, sunduğumuz bilirkişi raporları dikkate alınmadı, haklar ilkeleri ve içtihatlar hiçe sayıldı. Bağımsız yargının nasıl hatri sayilir büyüklükte tek gereksinim olduğu gerçeğini maznun olarak görüp yaşamak sırası bu erken bendeydi. Hepsi geçer, hak ve haklar er geç faik gelir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir