İlçede her 20 aboneden biri elektrik faturasını ödeyemedi-haberi

Yılbaşında akım ve doğalgaza gelen fahiş zamların derhal peşinden yurttaş faturalarını ödeyemez vaziyete geldi.

2286 ABONENİN ELEKTİRİĞİ KESİLDİ

AKP’nin kalesi denilen Kayseri’deki üzüntü tabloyu açıklama eden Talas İlçe Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Talas kazasinda nihayet iki ayda faturasını ödeyemeyen iki bin 286 abonenin elektriğinin kesildiğini söyledi.

165 bin nüfuslu kazada takriben 44 bin akım abonesi olduğunu söyleyen Çalıksoy, yükselen hayat pahalılığının, düşen alım gücünün hayatın her alanında hissedildiğini kaydetti.  

“KDV İNDİRİMLERİYLE BU İŞ OLMAZ”

Maaş zamlarının vatandaşın eline geçmeden eriyip tükendiğini belirten İYİ Partili Mustafa Çalıksoy, şunları söyledi.

“Bu ülkede kime dokunsanız dert küpü. İnsanlar artık bunaldı, sıkıldı. nefes alamıyor. Geçim derdi her yeri sarmış. Mutfaklarda yangın var. Kiloyla alım devri bitti ve taneyle alım devri başladı. İnsanlar faturalarını ödeyemez vaziyete geldi. Talas kazasinda tertemiz sene evvel ayında bin 236 abonenin elektriği, faturalarını ödeyemedikleri amaciyla kesilmişti.

Tablo Şubat ayında da aynı. Sıkıntı ayni ritimde devam ediyor. Başka bir deyişle değişen tek şey yok. İndirim yaptık, izahlarının da vatandaşımız da karşılığı yok. Zira Zati her şeye yüzde 100’leri aşan zamlar yapıldı. KDV indirimleri ile bu iş olmaz. İşte ocakta ayında bin 236 abonenin elektriği faturalarını ödeyemedikleri amaciyla kesilmişti, Şubat ayına geldiğimizde de bu üzüntü tablo aynen ayni ritimde devam ediyor. Şubat ayında da edindiğimiz bilgiye göre bin 50 abonenin akım faturalarını ödeyemedikleri amaciyla elektrikleri kesilmiş.

Bu karanlığın sorumlusu AKP’dir. yurttaşı bu karanlığa sürükleyen iktidar, artık sorunlara çözüm üretemez haldedir. O nedenle ülkemizin tertemiz ve İYİ tek iktidara ihtiyacı var. İYİ Parti iktidarında vatandaşımızı dogruluk ettiği yaşamam kavuşacak.  Bizler her daim bu süreçte vatandaşımızın yanındayız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.