İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük’ten hükümete uyarı: Gıda fiyatları cep yakıyor, bu soruna çözüm bulunmalı-haberi

Son dönemde vatandaşın en çok şikayet ettiği konuların başında sebze-meyve ve besin fiyatlarındaki aşırı yükseliş geliyor. Pazara, markete gidenler pahalılıktan dert yanıyor. çok enflasyon vatandaşın belini bükmüş durumda. geçen ay ücreti yükselen 20 üründen 15’i besin sınıfındaydı.

AK PARTİ MKYK’SINDA mevzu ELE ALINDI

AK Parti’de mevzunun farkında. nihayet MKYK toplantısında sahadan gelen en mühim yakıntı başlıklarından birinin de akım faturalarındaki artış ve çok besin ücretleri olduğu belirtildi. Bu iki başlıkta netlikle Bir takım adımlar atılması gerektiği belirtildi.

İKTİDARA YAKIN GAZETECİLERDEN UYARI

Durumun ciddiyeti her geçen vakit dahada da artarken iktidara yakın gazetecilerden hükümete peş peşe uyarılar gelmeye başladı. Fuat Uğur’dan ardindan ülkemiz gazetesi yazarı Cem Küçük de bugünkü köşe yazısında besin fiyatlarını kaleme aldı.

Marketlerden alışveriş yapan Küçük, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Her iki marketten de çıktığınızda, ‘Ben ne aldım ki?’ hissi size hâkim oluyor. 200-300 Lira veriyorsunuz, aldıklarınız dört kişilik tek aileye belki tek hafta dahi yetmiyor.

“AK PARTİ’NİN BU mevzu ÜZERİNDE DÜŞÜNMESİ LAZIM”

Demem o ki, marketler ateş pahası… Benim benzeri az çok geliri olanlar dahi bunun benzeri düşünüyorsa AK Parti’nin bu mevzu üzerinde düşünmesi lazım. mübalağa etmeden söylüyorum, fiyatlar can yakıyor… Sofrasını kuramayan, çocuğunu doyuramayan yurttaslar hiddetini her demokraside iktidara yöneltir.

“BUGÜN üç BİN LİRAYLA GEÇİNMEK İMKANSIZ”

Bugün 3000 lirayla geçinmek olanaksız ötesi tek şey. ülkemiz nihayet 20 senede çok büyüdü. Bu, su götürmez tek gerçek. Ama iki senedir ortada ve asagi derslik ahenk gösteren ücret manada zorlanıyor. Anadolu’da belki bu kati hissedilmiyor ama büyükşehirlerde kati dalga benzeri insanı bunaltıyor. AK Parti ne yapıp edip hayat pahalılığını, özellikle marketlere tek deva bulmalı… nihayet olarak da geçtiğimiz hafta iş yerlerine yapılan yüzde 15 doğal gaz zammına neden var mıydı? ağırbaşlı heyecan ediyorum. çok enflasyon bu erken ugras edilmesi koşul olan en esas konu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir